17.10.2021 | 7:00
Сините спечелиха с 2:1

Левски победи с 2:1 Локомотив (София) в столичното дерби от 11-ия кръг на Първа Лига, което се игра на Националния стадион „Васил Левски“. Октавио даде аванс на „железничарите“ във втората минута. В 37-ата минута “сините” се върнаха в двубоя с гол на Здравко Димитров, а в 57-ата Бари донесе успеха. В 70-ата минута Пламен Крачунов изпълни дузпа за „Локо“, която Ники Михайлов отрази.

Домакините започнаха по-силно, като във втората минута Александър Александров уцели напречната греда, а Октавио при добавката даде аванс на „железничарите“.

В 5-ата Александър Александров пробва изстрел от дистанция, а Николай Михайлов показа рефлекс и изби. В следващите минути „сините“ увеличиха темпото и се настаниха в половината на „Локо“.

В 22-ата минута Георги Миланов получи от Драган Михайлович, но стреля над вратата извън наказателното поле.

В 26-ата Илия Димитров отблизо стреля с глава, а Николай Михайлов успя да улови. В следващите минути „сините“ отново задържаха топката, катов 30-ата Билал Бари излезе на удобна позиция, но стреля неточно и топката мина покрай вратата.

Атаките на „Левски“ дадоха резултат в 37-ата минута. Георги Миланов подаде към Борислав Цонев, който пусна към Здравко Димитров. Крилото напредна с топката и с изстрел по земя изравни резултата на Националния стадион.

В края на първата част „Левски“ можеше да обърне развоя на мача. В 44-ата минута Здравко Димитров отправи удар, който Любенов изби, а топката стигна до Билал Бари, който отблизо пропусна. В последните секунди на първото полувреме Ники Михайлов се прояви, след като изби удар с глава на Георгиос Катсикас.

В началото на второто полувреме Илия Димитров падна в наказателното поле. Съдията даде знак играта да продължи, а след това тя бе спряна за малко, за да може ситуацията да бъде прегледана с ВАР, който потвърди, че Гидженов е взел правилното решение.

В 57-ата минута Билал Бари сложи край на головата си суша, след като бе изведен с дълго подаване от Андриан Краев и прати топката във вратата на Любенов, за да даде аванс на “сините”.

В 62-ата минута Алекасандър Александров стреля от дистанция, а Ники Михайлов успя да улови. Три минути след това “железничарите” поискаха дузпа за игра с ръка на Драган Михайлович. Играта бе спряна, докато ситуацията се провери с ВАР. Радослав Гидженов прегледа ситуацията, след което посочи бялата точка. Зад топката застана Пламен Крачунов, който бе спрян от Ники Михайлов.

В 78-ата минута Марин Петков стигна до границата на наказателното поле, нагласи си топката на левия крак, но прати топката покрай вратата. В 83-ата Гьоко Зайков стреля с глава, но не затрудни Любенов.

До края двата тима нямаха нови чисти положения за гол.

Локомотив София – Левски 1:2
1:0 Октавио 2′
1:1 Здравко Димитров 37′
1:2 Бари 57‘

Левски: 13. Николай Михайлов, 3. Гьоко Зайков, 4. Иван Горанов, 5. Христос Шелис, 91. Драган Михайлович, 7. Георги Миланов, 10. Борислав Цонев (74′ 20. Димитър Костадинов), 11. Здравко Димитров, 21. Радослав Цонев (53′ 88. Марин Петков), 89. Андриан Краев, 19. Билал Бари

Резерви: 66. Пламен Андреев, 6. Ивайло Найденов, 20. Димитър Костадинов, 22. Патрик-Габриел Галчев, 33. Хосе Кордоба, 79. Мартин Петков, 88. Марин Петков

Треньор: Станимир Стоилов

Жълти картони: Краев, Михайлович, Димитров, Миланов, Горанов

Съдия: Радослав Гидженов