05.08.2022 | 10:19
ЦСКА падна от ирландци, Стоичков си тръгна бесен
Сейнт Патрикс шокира "армейците" в 87-ата минута

ЦСКА допусна гол в 87-ата минута и загуби с 0:1 от Сейнт Патрикс в първи мач от третия квалификационен кръг в Лигата на конференциите, игран на Националния стадион “Васил Левски”. Легендата Христо Стоичков изгледа срещата от ложата, а след поражението си тръгна бесен и не се спря пред журналистите.

През първото полувреме “армейците” имаха териториално предимство и бяха отборът, който повече търсеше попадение, но до чисти голови положения така и не се стигна. След половин час игра червените осъществиха добра атака по лявото крило. Де Нойер нахлу в наказателното поле и опита подаване по земя почти от аутлинията, но бранител на гостите го изчисти в корнер и предотврати опасността. Секунди по-късно, в 31-ата минута, Гарсес влезе навътре и стреля по земя. Ананг изпусна шута, който бе в ръцете му, след което последва сблъсък с Вион и реферът отсъди фал в полза на стража. В последната минута изтрел на Амос Юга излезе в аут и двата състава се оттеглиха на почивка при нулево равенство.

През втората част наставникът на червените Саша Илич направи редица промени в състава като в игра се появиха Георги Йомов, Джонатан Линдсет, Дауда Бамба, Жеферсон Телес и Браян Морено, които замениха Лазар Туфегджич, Тибо Вион, Дюкенс Назон, Амос Юга и Маурисио Гарсес. Армейците продължиха да атакуват и да имат териториален превес, но отново до по-опасни ситуации пред вратата на гостите не се стигаше. В 75-ата минута Станислав Шопов центира от корнер и се стигна до разбъркване в наказателното поле, но на два пъти нашите футболисти не се възползваха от ситуацията – първо от неубедителна изява на вратаря, а след това при игра във въздуха в малкото наказателно поле.

В 87-ата минута Асен Дончев върна лошо към Бусато, резервата Атакай първи стигна до топката, преодоля вратаря и вкара в празната врата, откривайки резултата. ЦСКА се хвърли в атака, но до края на срещата Линдсет и Морено нямаха шанс пред гола. В продължението на срещата футболист на гостите игра с ръка в собственото си наказателно поле, но главният арбитър реши, че няма достатъчно основание да посочи бялата точка. Така в първия сблъсък от третия квалификационен кръг в Лигата на конференциите ЦСКА отстъпи с 0:1 на Сейн Патрикс Атлетик.

Реваншът е точно след седмица – на 11 август (четвъртък) в Дъблин.

Стартовият състав на ЦСКА: 1. Густаво Бусато (в), 16. Асен Дончев, 2. Юрген Матай (к), 6. Християн Петров, 5. Брадли Де Нойер, 15. Тибо Вион, 8. Станислав Шопов, 21. Амос Юга, 11. Лазар Туфегджич, 27. Маурисио Гарсес, 9. Дюкенс Назон.

Резерви: 25. Димитър Евтимов (в), 3. Жеферсон Телес, 4. Менно Кох, 13. Галин Минков, 22. Енес Махмутович, 7. Джонатан Линдсет, 10. Георги Йомов, 20. Йоан Бауренски, 23. Радослав Живков, 28. Браян Морено, 30. Дауда Бамба.