
Шефът на Института за дясна политика Георги Харизанов разбива задкулисието на олигарсите Миню Стайков и Васил Божков и истеричните прояви на лидерката на БСП Корнелия Нинова и президента Румен Радев през последните дни.
Запитан по горещия въпрос с отнемането от страна на ВСС на стопанисването на Съдебната палата от шефа на ВКС Лозан Панов, Харизанов изтъкна, че това е положителен акт.
„Оценявам положително това, ако това не се повтаря. Г-н Панов от години води публична политика, която го поставя под светлината на прожекторите и той сам попадна в тази ситуация. В този смисъл трябва да се сърдят само на себе си, защото клипът не е нещо кой знае какво, но няма как на никой да му роди главата да поиска да влезе в Капитолия или във Върховния съд да снимат такива клипове и сериали. Има си декори, подобни на тези сгради, но на никой не може и през ум да му мине да снима там“, посочи Харизанов пред ПИК TV.
„Въпросът е принципен, жанрът няма значение. А особено в Съдебната палата наркотици и пр…“, посочи той и допълни, че проблемът не е в клипа.
„Падна една от омертите: Докато си на власт, не те закачат, това падна и за олигарсите с идването на поста главен прокурор на Иван Гешев. Правоохранителните органи започнаха да си вършат работата“, отсече Харизанов.
Връзките между известни хора, каквито лъснаха покрай ареста на певицата Лилана анализаторът посочи, че сме малка държава и всички се познаваме.
„Аз след седесарския период, след като пак влязох в политиката, взехме решение моето семейство с фирмата му да не участва и да не ползва държавни пари“, обясни Харизанов.
И изтъкна, че хората трябва да спрат да гледат на европарите като на едни лесни пари. „Проблем има и той тепърва ще се задълбочава“, отсече гостът в студиото на ПИК TV.
„Печално е приложението, което Лилана и партньорът й създават, пък то е на Васил Божков. Там са дадени 700 хил. лева, но то е пълна трагедия. Президентът ги е наградил за единствения им работещ проект. По време на служебното правителство на Радев са одобрявани доста странни проекти. Редно е, когато той тръгне да говори за обществени поръчки, да му се зададе и въпросът за бийтбокса“, обърна внимание политическият анализатор.
„Виждам президентът като вечно опониращ на правителството, като тезите му са свързани с личността му и с тези, които са около него, които му организират шествията. С позиционирането си той попада в отбора на враговете на правителството, а аз не мисля, че президентската институция се намира изобщо там, не визирам личността на Радев“, изтъкна Харизанов.
„Хубаво е да се види, че президентът започна да се държи като социалист и заряза имиджа си на натовски генерал. Започна да говори за безвъзмездна помощ, ама няма такава помощ, тези пари са наши, платена е от данъкоплатците. Битката на социалистите с данъкоплатците продължава и е жалкарска история да има подобни фейсбук статуси. Президентската институция трябва да разговаря с всички граждани, а много от гражданите изобщо не искат да чуят за него. Но ти не си критичен автор и не може да връзваш кусури нонстоп , ние не сме го избрали да е критикар, защото той непрекъснато говори за „“те, управляващите“. Този гаф да ходи в Емко, на фона на всички индустрии, които не работят, бих проявил разбиране, ако той направи среща и с гилдията на актьорите, на които им е забранено да работят за разлика от този завод Емко, отсече той. Мислим ли актьорите, гардеробиерките в театъра, гримьорите? Не, ние отиваме в оръжейния завод, който си работи. Той хем не правел разлика между такива и онакива, но за онакивата изобщо не ставало дума“, посочи още Харизанов.
Макрон, Борис Джонсън, Меркел… да, Радев няма да го видим там в този хор, посочи той на въпрос за думите на Радев, че нямало два пее в хора на паниката.
Отива й на жената на президента да се занимава с политически патологии, отговори той на въпрос за новината, че Десислава Радева е станала студентка по тази специалност.
Запитан за Корнелия Нинова и викането в парламента на премиера Борисов, Харизанов изтъкна, че става дума за много слаба история. „Много е хубаво, че премиерът се отчита в Народното събрание, в парламента се взимат предпазни мерки, супер е за парламентарната демокрация, че всички са там, премиерът е там, но проблемът е в нивото, много ниско ниво“, коментира Георги Харизанов.
Коментарите подлежат на модериране.
Правилата за коментиране