13.03.2021 | 10:23
Инспектор Борисов: Пазим психическото здраве на хората (ВИДЕО)
Най-важното е да не се стигне до трето затваряне, защото ще е пагубно за нашия бизнес, каза Ричард Алибегов

Днес Бойко Борисов, Николай Нанков, здравният министър Костадин Ангелов и Ричард Алибегов направиха инспекция на заведения в Кюстендил. На нея присъства и кметът на града Петър Паунов.

По време на посещение на заведение премиерът изрази мнение, че най-вероятно оборотът не е същият както миналата година. Въпреки това припомни, че мярката 60 на 40 се прилага.

Ричард Алибегов каза: „Ние само сме искали да работим. Спазваме противоепидемичните мерки. Най-важното е да не се стигне до трето затваряне, защото ще е пагубно за нашия бизнес. Бизнесът е направен, за да не разчита на помощ от държавата.“

Борисов заяви: „Гледаме да сме с най-либерални мерки и да пазим психическото здраве на хората. Да дойдеш да изпиеш едно кафе и да си отидеш, чисто психологически е добре за народа.“

Здравният министър Костадин Ангелов коментира ситуацията с отделенията в страната: „В Гоце Делчев ситуацията е доста сериозна. Там леглата са изчерпани. Вчера над 12 000 ваксини са поставени. Ще изчакаме да излязат резултатите от взетите проби в Пловдив. Нямаме притеснения, че може да има връзка между смъртта на жената и ваксината на „АстраЗенека““.

Премиерът беше категоричен, че могат да се поставят само ваксини, които да са одобрени от ЕС: „Ако сега руската ваксина, която си е дала документите в ЕМА, е одобрена, ние ще закупим и от нея. Китайската още не е подала документи в ЕМА. Пазарът на лекарствата е доста регулиран.“. Той беше категоричен, че щом стане разрешена китайската ваксина от ЕМА, ще бъде разрешена и от българската агенция по лекарства.

Борисов обясни, че България е поръчала най-много ваксини от „АстраЗенека“, защото нейните клинични изпитания и одобрения са били първи. Като аргумент за закупуването на ваксините той изтъкна и цената им.

Николай Нанков заяви, че през бюджета минават над 100 милиона лева, която са инвестирани в Кюстендил. Той беше категоричен, че средствата отиват за саниране, за улично осветление, ремонтиране на църкви и градска инфраструктура.

Борисов обаче не пропусна и да изтъкне проблемите в Кюстендил като каза, че има проблем с питейната вода. За това проблем ще бъдат отпуснати средства за ремонт на язовира. Той изрази съжаление, че политическите му опоненти нарочно се снимат в заведения, за да демонстрират, че мерките не се спазват.

Ричард Алибегов се обърна към премиера с молба на брашна за по-ускорено изплащане на компенсациите. Борисов отговори, че през тези плащания текат през НАП и вече 20 милиона са достигнали до хората.

Кметът на Кюстендил сподели какви са проблемите на града, но не пропусна и да отбележи, че ваксинацията върви много добре.

https://www.facebook.com/boyko.borissov.7/videos/3036681599893223

оставете коментар

Антени не носи отговорност за коментарите на потребителите.
Коментарите подлежат на модериране.
Правилата за коментиране