07.10.2021 | 11:55
Радев: Очаквам българските служби да не оставят неразкрити кутии на Пандора
Цените са скандални. Отиват на над 300 евро на мегават час. Цените в България са 187 евро. Заедно с Полша и Румъния ние сме с най-ниски цени, каза президентът

„Моите очаквания са българските служби и правоохранителни органи да работят така, че възстановяването на справедливостта в България да минава през това българските граждани да научават от тях, а не от чужбина за нарушаването на закона. Очаква така да работят, че в България да не остават неразкрити кутии на Пандора“. Това каза президентът Румен Радев пред журналисти в Благоевград по повод международното разследване „Пандора Пейпърс“, съобщи dariknews.bg.

На въпрос с кого от другите кандидат-президенти би му бил интересен дебатът, той посочи, че ще му бъде интересен дебатът с всички кандидат-президенти.

Относно енергийната и газова криза държавният глава заяви, че това е остър световен проблем.

„Цените са скандални. Отиват на над 300 евро на мегават час. Цените в България са 187 евро. Заедно с Полша и Румъния ние сме с най-ниски цени. Тази криза ще продължава. Тя е световна тенденция. А какво направи България за това – трябва да попитате предишните управляващи, за да решат в перспектива тази очертала се криза в енергетиката, а не с безхаберие да нокаутират тази система и да я оплитат в схеми“, допълни той.

Радев поздрави служебното правителство за това, че в този труден момент продължава да подкрепя българския бизнес.

 

 

оставете коментар

Антени не носи отговорност за коментарите на потребителите.
Коментарите подлежат на модериране.
Правилата за коментиране