26.01.2022 | 15:23
Петков: Aрмията ни трябва да заеме достойното си място в НАТО (ВИДЕО)
Премиерът не скри радостта си от факта, че Организацията за икономическо сътрудничество и развитие (ОИСР) започва преговори със страната ни за членство в нея

На брифинг след заседанието на Министерски съвет министър-председателят Кирил Петков заяви, че българската позиция е изцяло в посока деескалация на конфликта между Русия и Украйна.

„Нашата отбранителна стратегия ще бъде изградена на база българска армия – ще търсим методи за финансиране на армията ни така, че тя да заеме достойното си място в НАТО, а не да бъде само консуматор на сигурност”, съобщи Петков.

Той не скри радостта си от факта, че Организацията за икономическо сътрудничество и развитие (ОИСР) започва преговори със страната ни за членство в нея.

„Това е огромен дипломатически пробив и ще увеличи многократно потенциала ни за инвестиции”, категоричен бе премиерът.

„България направи стъпка към собствения си отбранителен потенциал в насока подготовка на това, което се нарича батальонна военна група от българско командване, български войски“, допълни министърът на отбраната Стефан Янев.

„Това ще бъде нашата позиция в рамките на обсъжданите мерки от НАТО“, каза още Янев и уточни, че правителството търси развитие на българската армия.

„България отстоява възможността да се намери дипломатическо решение на проблема, който е възникнал между Русия и Украйна. Надяваме се конфликтът да бъде решен по дипломатически начин. Дипломатическото говорене е много важно да бъде подкрепено от самочувствие, че разполагаме с необходимите отбранителни способности и това ще докаже, че ние сме коректен и предвидим съюзник на НАТО“, коментира министърът на външните работи Теодора Генчовска.

 

https://www.facebook.com/novinite.nova/videos/967439200803274

 

оставете коментар

Антени не носи отговорност за коментарите на потребителите.
Коментарите подлежат на модериране.
Правилата за коментиране