23.07.2025 | 11:09
Прокуратурата: Тодор Славков се е самоубил с пистолета си – 22-ри калибър
Тялото е открито от жената, която се грижи за домакинството в къщата ми за гости, обясни Христо Крушарски

Тодор Славков се е самоубил със законното си оръжие – револвер 22-ри калибър, става ясно от информация от прокуратурата.

54-годишният мъж, внук на последния комунистически диктатор на България Тодор Живков, е бил намерен мъртъв в къща за гости в казанлъшкото с. Асен.

В Районна прокуратура – Стара Загора е образувано досъдебно производство за изясняването на причините за смъртта му.

В 16:49 часа в понеделник е получен сигнал на спешния телефон 112, че в къща за гости в казанлъшкото село Асен е починал Тодор Славков. На място са пристигнали полицейски и медицински екипи. Направен е оглед на местопроизшествието. Назначена и изготвена е съдебномедицинска експертиза. От нея до момента е установено, че става дума за самоубийство с огнестрелно оръжие. Няма данни за насилствена смърт.

Синът на Людмила Живкова и Иван Славков е живял в къщата за гости от около две седмици. През цялото време е бил сам, съобщават още от прокуратурата.

Действията по събиране на доказателства под ръководството на прокурор от Районна прокуратура – Стара Загора продължават.

Къщата за гости, в която е открит мъртъв Славков е на футболния бос на Локомотив (Пловдив) Христо Крушарски, потвърждава самият той пред „24 часа“.

„Тялото е открито от жената, която се грижи за домакинството там. Мой близък се притеснил, че Славков не му вдига телефона и я изпратил да провери“, обяснява Крушарски.

„Тошко се беше усамотил, помоли ме да ползва къщата, не можах да му откажа, бяхме големи приятели с баща му“, добавя той детайли.

Тодор Славков умира на същата дата – 21 юли, на която преди 44 години си отива и майка му Людмила Живкова.

Той е син на Иван Славков, дългогодишен председател на Българския олимпийски комитет и Българската национална телевизия, и на дъщерята на Тодор Живков – Людмила.

Роден е на 18 май 1971 г. Кръстен е на дядо си Тодор Живков. Има една полусестра Евгения Живкова.

Завършва Първа английска езикова гимназия през 1989 г. След това е изпратен в Швейцария, за да завърши бизнес мениджмънт в Университета на Санкт Гален.

Приятелите му го наричаха „Малък Тошко“ или „Малък бай Тошо“.

Славков придобива популярност с участието си в няколко риалити формата VIP Brother, „Х Милионер търси съпруга“, Big Brother All Stars 3. В предаванията той не крие проблемите си с алкохола, но печели известни симпатии у зрителите с характерното си чувство за хумор.

През 2015 г. Тодор Славков прави опит да влезе в политиката, като се кандидатира неуспешно за общински съветник в София от листата на партия „Напред България“.

 

оставете коментар

Антени не носи отговорност за коментарите на потребителите.
Коментарите подлежат на модериране.
Правилата за коментиране