Кубрат Пулев спечели 28-а победа на професионалния ринг след 10 рунда, в които обработи здраво главата и тялото на Райдъл Букър.
38-годишният българин бе абсолютно очевиден победител, както гласеше и единодушното съдийско решение след боя – 99-91, 98-92, 98-92 в отделните карти на арбитрите.
В първия му мач на открито в кариерата, във Фресно, Калифорния, Кобрата тръгна трудно и бавно напипа ритъма.
Първият рунд бе всъщност единствен, който вероятно не бе спечелен от Пулев. Букър излезе надъхан, със самочувствието на корав тип, който никога не е нокаутиран. След над 10 години в затвор в Щатите, никой не можеше да се съмнява, че това е човек със здрава псикиха и няма да е леко.
Кобрата усети това – Букър стартира агресивно. Но българинът скъси дистанция още в края на първия рунд, без да нанесе сериозни удари.
Рунд №2 тръгна с опити за атака в тялото от американеца, но Кубрат вече започна да тества брадичката му с типичните за играта му прави удари. Не нокаутиращи, но разклащащи.
В края на този рунд Райдъл бе притиснат до въжетата за първи път, като опитваше да контрира.
В третия рунд започнаха и масираните атаки на Пулев, който пое пълен контрол над боя. Букър често бе до въжетата, защитаваше се здраво и умело – неслучайно е спаринг партньор на асове като Антъни Джошуа. Умее да се пази от „приспиващи“ удари.
След рунда се видя в ъгъла на американеца, че дясното му око е отекло много и е почти затворено. Повторения показаха, че това се случи след контакт с обратната, груба страна на ръкавицата на Пулев, където са шевовете. Не бе от директен удар в областта.
Ядосан, Букър стартира четвъртия рунд с мощно кроше, което бе ударът на мача до момента – разклати сериозно Кобрата, който се събра за около 20 секунди и тръгна в мощни атаки.
За първи път, в последната минута на този рунд, Букър вече изглеждаше уморен и объркан.
Петият рунд мина около въжетата, където Пулев притискаше съперника. Липсваше чистият, завършващ удар, но множество прави се сипеха върху главата на бившия затворник.
В края на тази част Букър вече видимо опитваше просто да изкара рунда и да седне да почине.
В този момент от боя ясно се видя – кондиционно Кубрат е на друго ниво от съперника си. Българинът изглеждаше в отлична форма, свеж и изправен, готов за още толкова рундове, без да има и следа от изтощение. Букър често изглеждаше гроги.
В шестия рунд ударите отново се сипеха към американеца, който обаче събра сили да отвърне с едно дясно кроше в главата на Кобрата – сякаш отникъде. И пак това събуди Райдъл за някаква съпротива срещу постоянно притискащия го българин.
Бе ясно, че мачът е с тотално надмощие на Пулев и шансовете на боксьора от Детройт минават само през нокаут. Но не се виждаше как това е възможно – Букър събираше сили за по някой контриращ удар при сериите на Кобрата.
Последните рундове минаха като броене на секундите от американеца и опити на Пулев да стигне до завършващ удар.
Това може би е единственото разочарование от боя – че Кубрат не успя да приключи мача с нокаут, което е добре и за самочувствие, и за визитката му.
Но – нека не забравяме. Букър никога не е нокаутиран в кариерата му, което говори за издръжливост на бой.
Статистиката бе, че Пулев е опитал 690 удара, средно по 69 на рунд. Вкарал е в целта 163 от тях. Отговорът на Букър е 289 опита, 69 попадения.
Решението бе ясно, категорично и единодушно. Българският претендент вдигна ръце на стадиона за бейзбол „Чуканси Парк“ – 28 победи в 29 двубоя на профиринга. Мач №30 трябва да е за световната титла догодина – срещу Антъни Джошуа или Анди Руис, които ще се бият през декември в Саудитска Арабия.
Коментарите подлежат на модериране.
Правилата за коментиране