12.03.2025 | 11:01
Борисов беснее след протеста пред дома му: Просташка работа!
"Политика ли е да се разхождат по къщите на хората и да ги тревожат?"

Лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов се вбеси по време на разговор с журналисти за вчерашното протестно автошествие на „Величие“, което финишира пред къщата му в Банкя.

В кулоарите на Народното събрание Борисов коментира междуинституционалния скандал около частичното повторно броене на парламентарния вот, разгорял се между Конституционния съд, ЦИК и държавната фирма „Информационно обслужване“, с намесата на Софийската градска прокуратура (СГП).

„Такъв хаос настана, че не знам вече и кой е прав. Не виждам нищо прозрачно в цялата работа. Добре, че имаше видеонаблюдение, от което се вижда. От вчера разбираме, че това не е много важно.“

Борисов напомни, че след вота преди 5 месеца е призовал или да бъдат касирани изборите и да се отиде веднага на нови, или КС да се произнесе по най-бързия начин, за да се състави правителство.

„Когато видяха, че имаме конвергентен доклад за еврозоната, когато комисията и всички казаха, че имаме дата (б.а. за влизане в еврозоната), се получава: разхождат се по къщите на хората, тревожат хората когато спят. Просташка работа. (..) Питаме – кое е редно? Да ходиш по нощите в 9 часа, докато спят кварталите, това политика ли е?„, възмути се Борисов и прекрати необичайно краткото си изказване.

На Фейсбук страницата на партията снощи бе публикувана позиция по темата:

оставете коментар

Антени не носи отговорност за коментарите на потребителите.
Коментарите подлежат на модериране.
Правилата за коментиране