12.03.2023 | 21:21
Eдното ЦСКА би другото, феновете гледаха безплатно от гората
Норвежец вкара единствения гол на мача в Бистрица

ЦСКА спечели с 1:0 гостуването си на ЦСКА 1948 в Бистрица в двубой от 23-ия кръг. Точен за 31-кратните шампиони на България бе Тобиас Хайнц в 66-ата минутa.

След успеха отборът на Саша Илич продъжлава да е на лидер в класирането и да води с 4 точки на Лудогорец, който по-рано днес надделя с 3:2 срещу Черно море при завръщането на Ивайло Петев, заменил уволнения Анте Шимунджа.

Феновете на ЦСКА останаха извън стадиона в Бистрица в знак на протест срещу домакините, които отказаха преместването на мача на Националния стадион „Васил Левски“. Освен това ЦСКА 1948 им поиска по 30 лева за билет.

В минутите преди началото агитката на ЦСКА зае място на хълма откъм паркинга в близост до стадион „Витоша“, което наложи пренареждане на полицейските сили, хвърлени за опазване на реда в гористата местност.

Първото полувреме започна със сблъсък в средата на терена между Дюкенс Назон и Парвиз Умарбаев още в първите секунди. Това наложи намеса на медицинския екип на армейците, който помогна на национала на Хаити да продължи участието си в срещата. В 21-ата минута Тибо Вион стреля във вратата от фаул, но стражът на домакините спаси. Последваха скучни минути без опасности пред някоя от двете врати. В 38-ата Маурисио Гарсес се измъкна от Елитон, но изстрелът му бе спасен от Наумов. До почивката нямаше други интересни ситуации и двата състава се оттеглиха към съблекалните при нулево равенство.

През втората част червените излязоха мобилизирани да спечелят двубоя и в 59-ата минута Тибо Вион центрира в наказателното поле, Матай свали топката, но Дюкенс Назон не успя да отправи хубав изстрел. Малко след това Жеферсон Телес отстъпи мястото си на Тобиас Хайц. В 66-ата минута Дюкенс Назон пусна извеждащ пас в коридор към току-що влезлия норвежец Тобиас Хайнц, който се справи с Ангел Лясков и по земя прати топката неспасяемо в долния десен ъгъл на вратата, пазена от Даниел Наумов. По този начин ЦСКА поведе с 1:0. В 72-ата минута Евгений Сердюк прати топката във вратата на Бусато, но след преразглеждане с ВАР попадението правилно бе отменено заради игра с ръка на украинеца.

Пет минути преди края отново Хайнц можеше да сложи точка на спора но прехвърлящият му изстрел мина на сантиметри покрай десния страничен стълб. В последната минута Браян Морено стреля от границата на наказателното поле, но ударът му бе блокиран от бранител на домакините. По този начин ЦСКА записа важна победа с 1:0 при гостувавнето си в Бистрица и продължава да оглавява временното класиране в Първа лига с актив от 57 точки.