Лидерът на ДПС Мустафа Карадайъ занесе баклава на президента Румен Радев за Рамазан Байрам. Лидерът на ДПС отиде за консултациите на „Дондуков“ 2 заедно със зам.-председателя на партията Йордан Цонев.
Радев поздрави ДПС за представянето на партията на парламентарните избори. И подчерта, че ДПС е партия с огромен парламентарен опит.
„На миналите консултации предрекохте, че ще постигнем отново същия резултат и се оказахте прав. Още тогава призовавахте за нов поглед върху политическия процес на страната. Вие заложихте във вашата предизборна кампания на необходимостта да се търси диалог, разум и компромис и според мен това е една от причините да заслужите присъствието и в този парламент като партия с голям парламентарен опит“. С тези думи се обърна президентът Румен Радев в началото на консултациите си с представителите на ДПС.
Държавният глава изведе две важни задачи пред депутатите от 49-ото Народно събрание. На първо място изтъкна нуждата от съставянето на редовно правителство „възможно най-рано“. Другата първостепенна задача пред депутатите според Радев е законодателната дейност на парламента, особено Закона за държавния бюджет.
Ще се радвам възможно най-скоро да бъде съставено правителство, но има риск да не бъде съставено такова. Но при провал на законоданелната дейност ще има риск за нашата европейска перспектива и за българските граждани. Има закони, които не търпят повече отлагане, предупреди държавният глава.
Румен Радев уточни, че бюджетът ще бъде внесен от служебното правителство, защото не е ясно кога ще бъде формирано редовно такова.
От своя страна председателят на ДПС Мустафа Карадайъ обясни пред президента, че българският избирател е мъдър и след 12-годишното еднолично управление в страната е започнал да създава една и съща структура на НС, като не овластява никой да управлява самостоятелно.
Хората имат много проблеми, ние обиколихме цяла България и в диалог с хората се опитахме да определим дневния ред на обществото, а това са високата инфлация, високите цени, несигурните работни места и неадекватните доходи, отбеляза Карадайъ.
Лидерът на партията увери, че от Движението ще се опитат да направят дневния ред на хората дневен ред на политиците, и изрази мнение, че след пет избора все още имаме ненаучени уроци.
Коментарите подлежат на модериране.
Правилата за коментиране