
Категорично няма покана за президента за участие в сглобката. Това каза съпредседателят на ПП Кирил Петков пред журналисти.
„Днес започваме нашият Национален съвет с 3 основни точки: Утвърждаване на Никола Минчев за водач на листата за евроизборите. Второ, ще имаме вътрешни избори за всички други кандидати в листата след водача на ПП, така че демокрацията да се покаже и отвън. Трета точка е, че ще започнем официални преговори с Демократична-България за обща листа“.
Петков коментира и евентуален проблем при одобрението от КЗК за сделката между „Юнайтед груп“ и „Булсатком“.
„Ако е вярно, че утре КЗК ще одобри сделката между „Юнайтед Груп“ и „Булсатком“, това много ни притеснява, защото сме чели докладите на КРС за близо 60% пазарен дял“, каза още Петков.
„Това може да се отрази на хиляди българи – за цената на телевизията“, добави той, като подчерта, че не трябва да се бавят и с ден повече с реформите в регулаторите.
„Регулаторите трябва да бъдат сменени, става въпрос за докосване на хиляди български граждани и цените на тяхната телевизия. Това са типичните решения на КЗК от миналото. Реформата в КЗК трябва да стане много бързо“, категоричен бе Петков.
Коментарите подлежат на модериране.
Правилата за коментиране
