
България излезе от апатията. Българите поискаха свободата си. Не спирайте българи, не спирайте да протестирате. Този призив отправи от трибуната на НС лидерът на БСП Корнелия Нинова при изказването си за ремонта на кабинета.
За пореден път от левицата заявиха категорично, че искат оставка на цялото правителство и предсрочни избори. Това искат и хората по площадите, напомни Нинова. За първи път от много години българският народ е обединен в исканията си, подчерта тя.
Обединява ни първо целта – разграждане на мафиотско-олигархичния модел на паралелната държава и градеж на България от начало от умни, компетентни, професионални и почтени хора. Не спирайте българи, не спирайте да протестирате. Ако има един голям успех от всичко, което сме правили през последните 4 години е, че България се освободи от апатията, убедена е Нинова.
Българският народ си поиска свободата от мафията, поиска си държавата от задкусилисието, да продължаваме единни, обърна се тя към мнозинството. Не чухте гласа на хората, които са по улиците и площадите на България. Какво искат те и ние от опозицията – оставка на Борисов и кардинална смяна на мафиотско-олигархичния модел, по който управлява правителството му. Смяна с върховенство на закона и правова държава. Какво правиет вие днес – какво предлага Борисов? Оставане на Борисов и запазване на модела. Предлагате имитация на промяна, мимикрия с оставка на министри. За 4 години сме гледали 12 серии от този същия филм. 13-ата може да е фатална, каза още Нинова.
Вие сменяте министри при съмнение за корупция, за да спасите корупцията и да запазите системата, продължи лидерът на опозицията и потита: „Защо го правите сега?“
Мотивът, по думите й, е страх от хората, които протестират и страх от търсене на отговорност. Целта каква е? Оцеляване на всяка цена без оглед на това какво ще плати държавата и какво ще струва на народа вашето оцеляване, категорична бе Корнелия Нинова.
След това тя се обърна и към българските граждани: „Уважаеми българи, мислите ли, че правителстовто, което цели само своето оцеляване и се страхува от вас, може да ви предложи бъдеще. Обясняват ни управляващите защо не трябва да си ходят. Ще има нестабилност, има криза. самите управляващи са нестабилност. За 4 години над 25 грандиозни корупционни скандали. Това е нестабилност. Щяло да дойде криза. С некомпетентната си и непоследователна политика във всички сектори те са източник на кризи“.
От БСП настояват правителството да си отиде, за да не се прави повече лобистко законодателство през задната врата на парламента, за да не се използват институциите за кражби и като бухалка, а за да служат на хората. За да не се назначават послушници, които подписват и горят като бушони, а смели и неопетнени хора.
Правителството трябва да си ходи, за да бъдем свободни българи, завърши Корнелия Нинова.
Коментарите подлежат на модериране.
Правилата за коментиране