05.12.2024 | 11:53
„Опита да ме убие!“ Гол мъж с нож нападна Юлия Берберян в „Драгалевци“ (СНИМКИ 18+)
Когато стигнала на площада, помолила млад мъж да остане с нея, докато се обади на тел. 112, където приели сигнала ѝ. После разпитала в аптеката, в бакалията дали някой познава нападателя

Известната треньорка по тенис Юлия Берберян е била нападната в собствената си кола от болен гол мъж с нож в ръка в столичния кв. „Драгалевци“. За смразяващата случка разказа самата тя в профила си във Фейсбук. Нападението е станало сутринта около 8:10 часа, докато Берберян е шофирала бавно по ул. „Крайречна“ в квартала, когато пред нея изскача голият мъж с огромен нож.

„Помислих, че се побърквам и само си повтарях „Мисли! мисли!” Човекът вървеше срещу мен, вече нямах съмнение, че не халюцинирам. Намалих, щях да го прегазя“, пише тя.

Човекът се подпрял на капака на автомобила и се насочил към вратата на колата й.

„Подкарах полека в ужас, той отвори вратата ми и докосна шията ми с ножа си. Дадох газ, но той не пускаше вратата ми и тичаше с колата. Дадох още газ. Той още тичаше с колата и май крещеше. Помислих си, че той това не може да го издържи дълго и усетих, че вече го няма. Не поглеждах назад. Знаех, че съм се спасила, но предполагах, че той се е търкалял по земята, изхвърлен от инерцията…“, довършва описанието на преживяното легендарната треньорка по тенис.

Според нея всичко се е случило може би за по-малко от 10 секунди. Когато стигнала на площада, помолила млад мъж да остане с нея, докато се обади на тел. 112, където приели сигнала ѝ. После разпитала в аптеката, в бакалията дали някой познава нападателя, но не събрала никаква информация за него. Берберян пита във Фейсбук дали някой от Драгалевци знае нещо за този човек като се оказва, че тя не е единствената, станала обект на атака.

„Този човек не е добре, казва се Иво мисля, че живее точно в тази къща дето има зъболекарски кабинет. Минавала съм многократно, днес не си само ти с този случай“, пише Ани Асен Миланови, която публикува снимки на мъжа.

 

 

 

 

„Много неприятна случка. Важното е, че се е разминало“, „Заключвай се“,  пишат друга голяма част от коментиращите случката под публикацията на Берберян.

Прокурор при Софийска районна прокуратура (СРП) е образувал преписка и е разпоредил незабавна проверка на случая на 06 РУ-СДВР. В хода ѝ следва да се извършат оперативно-издирвателни мероприятия и да се установи мъжът, нападнал Берберян, съобщиха от прокуратурата в съобщение до медиите.

Дадени са указания след като бъде установен мъжът, той да бъде отведен в лечебно заведение, където да се изследва психичното му здраве.

Преди часове Берберян написа още един пост във Фейсбук:

„Уважаеми съграждани и жители на “баровския” квартал Драгалевци,
Във връзка с вчерашния инцидент с болния гол мъж с нож, който искаше да ме убие и вашите реакции на поста ми, обещавам да ви държа в течение на реакцията на правоохранителните ни органи. Амин!
Преди като истински мъдри българи да сме заключили: “Имало да става…”

 

оставете коментар

Антени не носи отговорност за коментарите на потребителите.
Коментарите подлежат на модериране.
Правилата за коментиране