Posts Tagged ‘дпс’

Дребният интригант Илхан Кючюк пускал слуховете за обединение на ДПС и АПС

Posted on: юни 17th, 2026 by anteni No Comments

Упорит слух за обединението на ДПС и АПС се завъртя в социалните мрежи през последните няколко дни. Абсурдната интрига се разпространява от тролове и активисти на АПС, както и от платени индивиди, правещи се на инфлуенсъри във Фейсбук и Youtube.

Даже писателят Добри Божилов анонсира предстоящото събитие, макар и като „абсолютно невероятни сведения от ъндърграунда”. Преди няколко години той доби известност в политическите среди след като интервюира секретарката на Ахмед Доган – Биршен Яхова, която протестираше срещу ареста на корумпирания й съпруг Джейхан Ибрямов.

Бърза проверка на фактите установи, че „сензацията“ за уж предстоящото обединение на ДПС и ДПС не отговаря на истината. Но някой умишлено пуска този слух заради личен интерес. Става дума за евродепутата Илхан Кючюк, който си правел тънки сметки някак да мине между капките и да остане в Брюксел още един мандат.

Точно затова той решил да опипа почвата с подобни инсинуации. Засега обаче напълно неуспешно. Както фейк се оказа и „новината”, че Делян Пеевски прави крачка назад и напуска ДПС. Вместо това на заседанието на Централното оперативно бюро на партията в понеделник той затвърди лидерската си роля, но изгони от ръководството дългогодишните кадри  Йордан Цонев, Станислав Анастасов, Байрам Байрам, Ертен Анисова, Хамид Хамид и Цветан Енчев.

Иначе Кючюк, който вече трети мандат стои в Брюксел, отсега мислел как да запази статута си и занапред, пише „Лупа“. Той успял да изманипулира даже и съпредседателя на АПС Танер Али, като го убедил да потърси Пеевски с цел обединение между двете партии. И всичко това без Ахмед Доган въобще да подозира. Пеевски обаче категорично отказал предложението с мотива, че Али не бил в позицията да преговаря.

Самият Пеевски пък няма никакво намерение на подава оставка като председател на ДПС, както твърдят абсурдни бивши политици и пародийни „разследващи журналисти“.  „Партията, която открадна от Ахмед Доган, е последният му щит и той няма да я подари никога на никого. Който твърди обратното не е в час“,  казват от обкръжението на депутата, който е санкциониран за корупция от САЩ и Великобритания.

Отстраненият шеф на ДПС Варна се закле във вярност на Пеевски

Posted on: юни 7th, 2026 by Петър Петров 1 Comment

Отстраненият председател на ДПС във Варна Ерджан Ебатин публикува дълъг текст във Фейсбук, в който се зарича да не предава лидера си Делян Пеевски, както и да не напуска партията.

Преди дни Ебатин беше уволнен като шеф на варненската екоинспекция, като в публичното пространство се завъртя версията, че това е свързано със скандала с незаконното строителство в местността Баба Алино. След това Пеевски го махна от партийния му пост на председател на областната организация на ДПС в морската ни столица с мотива, че Ебатин трябва да защити името си. Това на свой ред породи спекулации, че отстраненият може да потърси друга политическа кариера.

Ебатин категорично отрича това. „Да се знае – аз няма да предам човека, който ми подаде ръка преди няколко години и придаде смисъл на работата на организацията на която посветих живота си. Този човек се казва Делян Пеевски – оставете ме да го познавам по-добре от всички, които се упражняват на негов гръб. Никой не е идеален, идеален е само Бог“, написа той във Фейсбук.

Делян е човек като всички нас – той винаги си дава оценка за това, което е направил – правилно или не и продължава в посоката, която счита за правилна“, размишлява Ебатин за лидера си.

Той казва, че за него няма място в друга организация, извън неговата общност, а ако имат проблеми в ДПС, ще си ги решат помежду си. Тук Ебатин добавя, че „последните избори показаха недвусмислено, че нашата общност няма бъдеще, ако продължава да бъде разделена„, и призовава за постигане на единство.

Не споменава към кого конкретно се обръща, но вероятно има предвид хората, които се групират около бившия лидер на ДПС Ахмед Доган.

Вчера, след новината, че Пеевски го отстранява, Ебатин публикува този пост:

Изненадани ли сте? ДПС взе първото място по купуване на гласове, обяви Емил Дечев

Posted on: април 20th, 2026 by Петър Петров No Comments

На брифинг, минути след края на изборния ден, от МВР обобщиха данните от борбата с изборните нарушения и купуването на гласове. Това се случи в 21 часа, след като от ЦИК обявиха окончателното приключване на изборния ден в страната. Служебният министър на вътрешните работи съобщи, че са получени общо 2974 сигнали за нарушения на изборния процес.

Най-много са те за изборни престъпления, извършени от ДПС – 613, следвани от ГЕРБ-СДС – с 318 сигнала, 18 сигнала за “Възраждане”, 16 сигнала за “Прогресивна България”, 13 сигнала за БСП, 11 за ПП-ДБ, 7 за “Величие”, 4 за ИТН и 2 – за изборни престъпления, извършени в полза на МЕЧ.

Има и сигнали, при които няма конкретизирана политическа сила.

“Общо 72 прокурорски преписки са заведени за изборни престъпления на лица с имунитет – те са в Главна дирекция „Национална полиция“. Има общо 2974 сигнала за нарушения на изборния процес в рамките на цялата кампания, което е с 204% повече в сравнение с 2024 година. Образувани са 614 досъдебни производства, което е пет пъти повече в сравнение с предишния вот. Броят на задържаните лица е 425 души, като за сравнение през 2024 година те са били 72-ма. Издадени са 6728 предупредителни протокола само във връзка с изборни престъпления, което е с 3.5 пъти повече в сравнение с изборите през октомври 2024 година”, заяви Дечев и определи данните като признак за повишено доверие към новото ръководство на Министерството на вътрешните работи.

По думите му спецоперациите в страната са били 270, спрямо 229 през октомври 2024 година.

Дечев открои и няколко случая, които определи като важни:

Досъдебно производство за купуване на гласове от страна на кмета на Лом, за който е налице аудиозапис и са разпитани 11 свидетели пред съдия;

Почти 200 000 евро са иззети във Варна, задържани са 4 души, като един от тях е общински съветник;

В Смолян са задържани трима с 40 000 евро и списъци с лични данни на граждани;

Във Велико Търново кандидат-депутат е спрян от Пътна полиция и при претърсване са открити пари и списъци с лични данни. С него се е возило лице с многократни осъждания;

В село Септемврийци член на СИК се е опитал да гласува 10 пъти с хартиени бюлетини вместо други свои съграждани;

В село Великденче дъщеря на кмета и нейна приятелка също са гласували вместо граждани;

В село Баня СИК е отворила урната преди приключване на изборния ден – около 40 минути по-рано.

Думата бе дадена и на и. д. главен секретар на МВР Георги Кандев, който беше лаконичен: “Изборният ден приключи, но ние не! Оставаме на терен през следващите няколко дни”.

 

Трол на Доган сее лъжи във „Фейсбук“

Posted on: април 5th, 2026 by anteni No Comments

Измислици, комични манипулации и откровени лъжи разпространява във „Фейсбук“ трол на залязващата нова партия „Алианс за права и свободи“ (АПС) на Ахмед Доган. Всеки ден Метин Мехмедов използва профила си в социалната мрежа, за да публикува десетки постове срещу реални и измислени врагове на партията, за която всички социолози казват, че няма никакъв шанс да влезе в следващия парламент.

На практика партийният активист работи като трол, който буквално живее във Фейсбук и хейтва посочени му партии, хора или организации. Очаквано най-чести жертви са негови бивши съпартийци от ДПС, които останаха в партията и сега са с Делян Пеевски. За тях Метин Мехмедов измисля и разпространява лъжи и небивалици, които освен на личния си профил публикува по задължение и в тематични групи или такива на градове в мрежата.

Тролът на АПС позира гордо на снимка с почетния председател на АПС Ахмед Доган. Потребители на социалната мрежа, попадали на бомбастичните постове на Метин Мехмедов пък го наричат новият Николай Бареков, защото и двамата си измислят и разпространяват фантастични новини и истории, които нямат никаква връзка с реалността.

Така например партия МЕЧ на Радостин Василев е обявена от хейтъра на Доган за „донор на гласове на Пеевски“. В друг пост Мехмедов задъхано съобщава и разпространява абсурдната новина, че МВР арестува и ще арестува кандидати за народни представители, за които имало данни за купуване на гласове. Тролът очевидно не знае, че мераклиите за парламента не могат да бъдат задържани, защото се ползват с имунитет.

Следващата измислица е споделянето на снимка от честването на празника Рамазан Байрам в Кърджали, на която е запечатан момент от сутрешната молитва в джамията с участието на кмета Ерол Мюмюн и мюсюлмански свещеници. Коментарът на Метин Мехмедов е, че кметът раздавал заповеди на коленичилите пред него имами, които се продали за жълти стотинки на ДПС…

Друга откровена лъжа на хейтъра на АПС е, че кметът на Джебел Неджми Али носи отговорност за компрометиран 240-метров участък от пътя за община Кирково. Всъщност пътят не е общински, а се стопанисва от Агенция „Пътна инфраструктура“. Именно градоначалникът на Джебел сигнализира държавните институции за проблемния участък и лобира за осигуряване на средства за ремонта му, показа бърза справка в регистрите. Ремонтът на свлачището пък започва през ноември 2025 г. и не е приключил.

Най-забавната измислица на трола на Ахмед Доган е, че Делян Пеевски не само стои зад убийството на Алексей Петров, но и има връзка с 6-те трупа на хижа “Петрохан” и край връх Околчица…

Стефка Костадинова се гушна с Пеевски, повежда листата на ДПС в Пловдив

Posted on: март 16th, 2026 by Петър Петров No Comments

Олимпийската шампионка на скок височина от Атланта 1996 Стефка Костадинова, дългогодишен председател на Българския олимпийски комитет, е приела да бъде включена в листите на партия „Движение за права и свободи“ на предстоящите на 19 април парламентарни избори. Легендата съобщи новината чрез официално изявление.

След повече от 20 години начело на БОК тя обяви намерението си да продължи да работи за развитието на българския спорт и за по-добри условия за младите хора в страната, този път в качеството си на кандидат за народен представител.

В тази връзка тя ще предприеме необходимите действия за прекратяване на правомощията си като председател на БОК, съгласно устава на организацията и действащото законодателство.

Костадинова загуби изборите за нов управленски мандат на БОК на 19 март 2025 година, но след серия от жалби новоизбраното тогава ръководство в лицето на Весела Лечева не беше вписано до разрешаването на казуса, по който все още няма окончателно съдебно становище.

„Повече от 20 години съм начело на Българския олимпийски комитет. За това време, заедно с моите приятели и съмишленици, влагайки сърце и душа, свършихме много работа, за да се гордеем като нация с успехите на България на олимпийската сцена. Награда ми бяха единствено българският химн и разветият трибагреник, както и сълзите от радост в очите на стъпилите на почетната стълбичка феноменални наши спортисти. Не съм търсила друго признание, винаги съм поставяла българския спорт над личните си амбиции и не съм предавала нито хората, които са ми гласували доверие, нито интересите на спорта и обществото.

Същевременно вярвам, че човек трябва да извърви с достойнство своя път и ако успее да предаде знанията и опита си, както и да допринесе за развитието на спорта и на България като цяло, то не бива да се колебае да вземе трудни решения. Защото животът ме е научил, че олимпийските медали и световните рекорди са ценни, но по-ценно е младото поколение да расте здраво, да има подходящи условия за спорт и държавата да полага нужните грижи за всяко дете и за всеки спортист. Въпроси, които се решават не от спортистите, нито от Председателя на БОК, а чрез политическа воля и от компетентни хора, на които може да се  разчита.

Водена от това разбиране, за мен настъпва времето да се опитам да бъда полезна на България и в друго качество, като благодаря изключително много на политическа партия „Движение за права и свободи“, която издига кандидатурата ми за народен представител на предстоящите избори. Надявам се да оправдая надеждите и доверието, които ми се гласуват, като олимпийските принципи не ми позволяват повече да заемам поста Председател на БОК.

В тази връзка ще предприема необходимите действия съгласно Устава на БОК и законовата уредба за прекратяване на правомощията ми, като едновременно с това и в интерес на българския спорт, призовавам съществуващите спорове да бъдат решени от страните по тях по начин, който ще позволи Българският олимпийски комитет да продължи да бъде символ на единение и достойна част от световното олимпийско семейство“, се казва в официалното съобщение на Стефка Костадинова.

60-годишната пловдивчанка е бивша световна рекордьорка в скока на височина. Костадинова има две световни и една европейска титла на открито и още пет световни и четири европейски титли в зала. Сребърна медалистка е и от Олимпийските игри в Сеул 1988.

В същото време от ДПС информираха, че Костадинова е водач на листата за 16-ти МИР Пловдив.

Общинари от ДПС разбуниха среща на Асен Василев в Кърджали

Posted on: декември 26th, 2025 by Петър Петров No Comments

С напрежение премина среща между граждани на Кърджали и депутати от ПП, водени от партийния си лидер Асен Василев, след като представители на ДПС се намесиха на събитието. За случая съобщиха от БНР.

На кратко видео от събитието се вижда част от избухналото словесно пререкание. „Ние за пръв път от 30 години виждаме градът да има цъфтеж, а вие идвате …“, започва един от депесарите. Прекъсва го порой от недоволни викове от страна на останалите присъстващи. След което всички в малката зала, където се провежда срещата, започват да се надвикват.

„20 години Хасан беше кмет, нищо не каза (Хасан Азис – бившият )“, чува се негодуващ глас. Понасят се и подмятания за „снимки под герба“. Намесва се Асен Василев, който казва, че ще отговаря на въпросите на опонентите си. „Няма лошо, че от „Новото начало“ са дошли да се образоват“, допълва Василев, с което предизвиква ръкопляскания от част от хората в залата.

За политическото боричкане разказва и местната медия „24 Родопи“ с ракурс откъм представителите на ДПС. В публикацията се цитира общинският съветник от ДПС Недим Исмаилов, който питал за „арестувани митничари“ при управлението на ПП. Исмаилов си тръгнал след като срещу него се понесли викове за оставката му от другите присъстващи.

 

Активистка на Пеевски: Когато го обиждат, ме пробождат в сърцето!

Posted on: декември 10th, 2025 by Петър Петров No Comments

Лидерът на „ДПС-Ново начало“ Делян Пеевски получи емоционална и прочувствена защита в социалните мрежи. Активистката на партията Силвия Дечева изрази искрената си болка от обидите, които се сипят по негов адрес, обявявайки, че всяка критика към Пеевски тя усеща като „нож в сърцето“.

„Когато обиждат нашия председател аз го усещам като нож в сърцето. Защото когато обиждат него, обиждат и мен“, заяви тя в свой пост във Фейсбук.

Дечева коментира, че приближените на Пеевски се чувстват зле от общественото недоволство срещу него и го приемат като отхвърляне.

„Обиждат всички нас, които стоим зад него. Когато казват, че не го искат, аз чувам нещо много по-болезнено: „не искаме и вас““, категорична е тя.

Дечева смислово се присъедини към призива на Пеевски „Не на омразата“, заявявйки, че всички от ДПС са обикновени хора с „болка и надежди“, всички „живеем под едно и също небе“ и всеки заслужава да бъде „чут и уважаван“.

„Когато говорят с омраза, когато ни свеждат до нищо, когато ни карат да се чувстваме сякаш нямаме място – това боли. Не искаме разделение. Не искаме унижение“, пише тъжно Дечева.

Сурови реакции
Нейният прочувствен призив обаче не трогна повечето потребители в социалните мрежи. Патосът й отнесе много подигравки, а мнозина я заподозряха в кариеризъм, минаващ през угодничество към ръководството.

„Горката… липсва ти самоуважение, затова си толкова обидчива“, гласеше един от коментарите.

„Мълчи, моме, не се обаждай“, директно призова друг.

 

Пеевски стартира смяната на шефове на службите

Posted on: ноември 29th, 2025 by Петър Петров No Comments

„ДПС-Ново начало“ на Делян Пеевски иска да започне процедура за смяна на шефовете на три ключови служби за сигурност – разузнаването (ДАР), контраразузнаването (ДАНС) и агенция „Технически операции“ (ДАТО), която осъществява подслушването и проследяването.

Това се прави чрез промени в закон, който няма нищо общо с дейността на нито една от трите структури. Това съобщи депутатът от „Възраждане“ Петър Петров в петък. Става дума за проект за промени в Закона за МВР. Въпросните текстове са внесени в парламента в края на юни, но досега са залежавали. Изведнъж обаче е започнала законотворческа активност.

„Спешно между първо и второ гласуване са внесени от „ДПС-Ново начало“ промени, забележете, в съвсем други закони, което е нарушение на правилника. Промени, с които в едномесечен срок, след като мине и през пленарна зала, народното събрание трябва да започне процедура по избор на ръководствата на ДАНС, ДАР и ДАТО. И, забележете, с откриването на процедурата, в едномесечен срок, те прекратяват правомощията на сегашните ръководители на тези три служби за сигурност“, заяви Петров.

Според него тези опити за смяна на шефовете на служби изобщо не е трябвало да се гледат от вътрешната комисия в парламента. Народното събрание има ресорна комисия за контрол над службите. Поправките обаче са прокарани през вътрешна комисия с гласовете на мнозинството на ГЕРБ, БСП, ИНТ и „Ново начало“.

„Очакваме следващата седмица в пленарна зала да бъдат разгледани промени, с които, ако бъдат приети и обнародвани, в едномесечен срок народното събрание да бъде форсирано, принудено, спешено, да прекрати правомощията на сегашните ръководители и да започне процедурата по избор на нови“, каза Петров.

Той допълни, че „Възраждане“ ще сезират Конституционния съд.

„След като преди месец промениха закона и махнаха подписа на президента, сега са се сетили, че нямат основание да отстранят настоящите председатели. И затова „на коляно“ им прекратяват мандатите през „преходни и заключителни“, коментира в социалните мрежи депутатът от ПП-ДБ Божидар Божанов.

Според него промените са вкарани тихомълком. Той нарече действията на управляващите „законодателен вандализъм“.

„Когато си некомпетентен, законодателният вандализъм става още по-грозен и се правят по 2-3 изменения на едни и същи закони в рамките на месец“, написа Божанов.

За предстоящи опити за промяна в ръководството на службите се говори от няколко седмици. Още в началото на октомври от опозицията предупреждават за това.

Миналата седмица в парламента бе изслушан Деньо Денев, и.д. шеф на ДАНС и кандидат за редовно избран началник, издигнат от управляващото мнозинство. Изслушването му остави впечатление за общи фрази, словесна безпомощност и липса на визия за контраразузнаването.

Пеевски е със средно образование, Ангел Александров купил дипломата му от ЮЗУ

Posted on: ноември 8th, 2025 by anteni No Comments

Председателят на ДПС-Ново начало Делян Пеевски има само средно образование. Дипломата му за висше юридическо образование от Югозападния университет „Неофит Рилски“ (ЮЗУ) пък е уредена от неговия първи покровител – бившия директор на Националната следствена служба Ангел Александров. Това пише във втората книга на своите „Свидетелства за прехода“ бившият премиер Иван Костов, като се позовава на разказ на легендарния следовател, който почина през април 2018 г.

Костов и Александров са близки роднини – родата и на двамата е от Дупница. “Моят братовчед Ангел Александров, който му беше гуру, казваше, че той лично му е взел дипломата от Благоевградския университет“, категоричен е Командира. Фалшивото образование на Делян Пеевски е уредено конкретно от бившия декан на Правно-историческия факултет на ЮЗУ проф. Ангел Воденичаров.

След като урежда образованието – менте, Александров предлага на ВСС младият Делян Пеевски да бъде назначен за следовател въпреки очевидната липса на юридически стаж.

Братовчедът на Костов беше и личен адвокат на основателя на ДПС Ахмед Доган. Като такъв му представя протежето си и майка му Ирена Кръстева и гарантира за тяхната преданост и лоялност. По това време (2004-2005 г.) и двамата са изгонени от НДСВ – Кръстева се скарва жестоко с приятелката си Галя Дичева, която все още е секретарка на Симеон Сакскобургготски. Синът й пък изхвърча от младежкото НДСВ по заповед на шефа на влиятелния кръг „Пожарната“ Владимир Дончев заради жесток скандал с партийния официоз „Новото време” (www.novotovreme.bg), който Пеевски искал да превърне в жълто-кафяв сайт.

Към края на живота си Ангел Александров се оплаквал на братовчед си Иван Костов, че е напълно разочарован от бившето си протеже. След като става депутат от ДПС, любимец и момче за специални поръчки на Доган, Пеевски напълно прекъсва контактите си с откривателя си и първи покровител. След 2007 г. Александров вече не е директор на Националното следствие, а създаненият от него „политик“ от ДПС му отказва каквото и да е помощ чрез своето и на партията му влияние в съдебната система.

Мъчил с 3 години с „право“ в Нов български университет…

Бившият депутат Николай Хаджигенов направи нови разкрития за образованието, или по-скоро липсата на такова, на санкционирания за корупция от САЩ и Великобритания политик. „Делян Пеевски е бил студент по право в моя университет – Нов български. Още някъде имам студентската му справка“, вметва накратко Хаджигенов в интервю за радио „Дарик“ пред октомври. И конкретизира за нивото на образованост на председателя на ДПС-Ново начало: „Той до трети курс има НУЛА взети изпити. След това отива в Благоевград и набързо получава диплома. В ЮЗУ никой и никога не го е виждал и чувал“. Ексдепутатът иронизира, че би почерпил всеки, който потвърди и докаже, че е бил състудент на Делян Пеевски в пиринския град.

Нов български университет е известен като е най-големият think tank на Джордж Сорос в България. От самото си създаване ВУЗ-ът се финансира от фондацията му „Отворено общество“. В списъка с преподаватели сега се виждат имената на Евгений Дайнов, Найо Тицин, Харалан Александров, Едвин Сугарев, Георги Лозанов и много други видни представители на столичните жълтопаветни партии.

От години Делян Пеевски води война с медиите, които го критикуват и редовно правят разкрития за икономическите му и рейдърски афери. Повечето от изданията се финансират от НПО-та на Сорос или външни донори, които корупционерът най-общо нарича „сороси. А разкритието, че заради некадърност депесарят е изхвърлен от най-соросоидния университет прави ситуацията с медийните му пушилки още по-трагикомична и абсурдна.

Накрая се оказва, Пеевски има само средно образование, завършено в столичното 119-о СУ „Акад. Михаил Арнаудов“. Което обяснява множеството му образователни, аналитични и интелектуални дефицити.

Гушнаха се! Пеевски и Борисов се разбраха за пълен мандат на правителството

Posted on: октомври 22nd, 2025 by Петър Петров No Comments

Проведе се среща между ГЕРД-СДС и ДПС-Ново начало, като двете партии са се разбрали за пълен мандат на управление и изпълнение на ангажиментите за евроатлантическата ориентация на България. Това стана ясно от страницата на ГЕРБ във „Фейсбук“.

В публикацията се посочва, че „ДПС-НОВО НАЧАЛО ще продължи да подкрепя мандатоносителя и партньорите в управлението за пълен мандат на правителството. Двете парламентарни групи се обединиха около решението да не се променя настоящата форма на подкрепа“.

Формацията на Делян Пеевски била отказала участие в изпълнителната власт, както и в ръководството на парламентарните комисии, посочва още ГЕРБ.

Двете партии са потвърдили „ангажимента си за спазване на договорената законодателна и управленска програма за осигуряване на стабилност и последователност в интерес на гражданите и държавата“.

Припомняме, че до тази среща се стигна след загубата на ГЕРБ на изборите за общински съветници в Пазарджик, където мандатоносителят се отказа на 6-то място, а на първо – ДПС-Ново начало.

По повод това лидерът на партията Бойко Борисов излезе с гневна реч, като заяви, че ГЕРБ вече няма да е параван на всичко, което се случва и остава формално в правителството.

Това доведе до реaкция на Делян Пеевски, който заяви своята готовност да проведе разговори с премиера Росен Желязков относно официално деклариране на подкрепа за правителството.

Отделно от това Борисов нападна председателя на парламента Наталия Киселова, като поиска нейната оставка. След заседанието на Съвета за съвместно управление (ССУ), което се състоя вчера, стана ясно, че ГЕРБ и ИТН са поставили въпроса за ротационно председателство на Народното събрание.

Към момента третата партия в управлението – БСП, изразиха своята подкрепа към ДПС-Ново начало да участва официално в управлението, след като Атанас Зафиров заяви, че в този парламент без ДПС не може да има мнозинство.

Официална позицията от страна на ИТН по повод участието на формацията на Делян Пеевски в управлението към момента липсва.

Речта на Бойко Борисов доведе и до това, че цялата минала седмица Народното събрание не работи, понеже не се събра кворум.

Но днес изглежда парламентът е събрал такъв – 167 депутати се регистрираха.