Posts Tagged ‘НС’

Михаела Доцова е новият председател на парламента

Posted on: април 30th, 2026 by Петър Петров No Comments

Михаела Доцова беше избрана за председател на 52-рото Народно събрание. От общо 237 регистрирали се депутати, за кандидатурата ѝ гласуваха 188 народни представители, нямаше против, а 49 депутати се въздържаха.

Кандидатът на „Възраждане“ Петър Петров беше подкрепен за председателското място на парламента от едва 12 депутати от общо гласували 236 народни представители. Против номинацията му бяха 174 депутати, а 50 се въздържаха.

Кои са новите заместник-председатели на Народното събрание

Новите заместник-председатели на НС бяха избрани единодушно с 234 гласа „за“.

От ПГ на „Прогресивна България” зам.-председател е доцент Иван Ангелов. От ПГ на ГЕРБ-СДС зам.-председател е Рая Назарян. От ПГ на ДБ зам.-председател е Атанас Атанасов. От ПГ на ПП зам.-председател е Стою Стоев. От ПГ на ДПС зам.-председател е Айтен Байрям Сабри. От ПГ на „Възраждане” зам.-председател е Цончо Ганев.

Михаела Доцова: Предизвикателството пред нас е да върнем добрите практики на законотворчеството

„През април 1879 година във Велико Търново се приема Конституция, която предопределя развитието на следосвобожденска България. Тя определя страната като правова и независима държава. 147 години по-късно през април отново сме поставени пред изпитанието да възстановим и укрепим правовата независима държава“, заяви новият председател на Народното събрание в първото си обръщение към депутатите.

„Предизвикателството пред нас е да върнем добрите практики на българското законотворчество. Да направим процеса предвидим вместо прибързан. Да направим процеса основан на дебати, вместо на процедурен формализъм. Да създаваме законодателство на база на оценка на въздействието, вместо на парче. Да се водим от устойчивост на решенията, вместо конюктурата”, призова тя.

Доцова беше категорична, че България има нужда от устойчиво управление, но и от оздравяване на държавността, „а тя започва с уважение към институциите”. „Народните представители не сме тук, за да служим на краткия хоризонт на деня, а на дългия хоризонт на републиката”, каза новият председател.

Тя призова депутатите да се върнат към правовата държава и да защитават изконните интереси на държавността. „Като председател ще отстоявам върховенството на Конституцията и стриктно спазване на правилата на парламентарната република. Ще отстоявам достойнството на Народното събрание като водеща институция на представителната демокрация. Ще отстоявам качество и устойчивост на законодателния процес”, беше категорична Доцова.

 

Асен Василев реши: Влиза от Пловдив заедно с Чило Попов, Пейков остава вън от НС

Posted on: април 24th, 2026 by Петър Петров No Comments

Лидерът на „Продължаваме промяната“ Асен Василев взе решение да влезе в 52-ото Народно събрание от 16 МИР Пловдив, а не Хасково. Така в следващия парламент влиза Владислав Панев, а не Манол Пейков.

Новината Василев съобщи във Фейсбук, след като имаше няколко дни да реши. Утре ЦИК ще обяви състава на новото Народно събрание. В редиците на синята коалиция имаше сътресение, след като стана ясно, че Асен Василев има намерение да влезе в парламента от Пловдив, а не Хасково, защото така вън от него остава издателят Манол Пейков – фаворит на общността около партия „Да, България“. Тази кампания обаче Пейков промотираше своя приятел Чило Попов, който в крайна събра повече преференции и го измести. Именно той ще влезе в парламента с Асен Василев.

Бившият финансов министър подчертава в публикацията си, че съжалява, че това решение не е било взето от лидерите на „Демократична България“ – Атанас Атанасов, Ивайло Мирчев и Божидар Божанов.

Ето какво написа Асен Василев:

„Говорих с лидерите на „Демократична България“ – Атанас Атанасов и Божидар Божанов. „Да, България“ и ДСБ не са постигнали обща позиция кой от техните кандидати да влезе в парламента.

Съжалявам за това, защото това решение трябваше да бъде на нашите партньори от „Демократична България“. Не е моя работа като лидер на „Продължаваме Промяната“ да избирам между техните кандидати.

Като уважение към гласа на пловдивчани, които поставиха ПП-ДБ над ГЕРБ и ми гласуваха лично доверие с над 5000 преференции, избрах да стана депутат от Пловдив.

Последните няколко дни станахме свидетели на грозни изказвания и нападки по този казус. В „Продължаваме Промяната“ винаги сме вярвали, че правилното и достойно поведение е това, демонстрирано от доцент Васил Пандов.“

 

Пеевски прокара Съвета за мир през НС

Posted on: март 13th, 2026 by Петър Петров No Comments

Водачът на ДПС Делян Пеевски и партньорите му от ГЕРБ и ИТН успяха да се наложат и да задвижат процеса, с който българската държава да стане пълноправен член на Съвета за мир – международната инициатива на американския президент Доналд Тръмп.

Със 100 гласа – на депутати от трите формации и независими, Народното събрание днес задължи Министерския съвет да внесе проект на закон, с който да се ратифицира хартата на съвета. Противниците им събраха едва 54 гласа, а трима депутати се въздържаха.

ГЕРБ, ДПС и ИТН прокараха предложението вчера през комисията по отбрана, след като се провали в комисията по външна политика. В първоначалния вариант на решението, внесено от Пеевски, се настояваше кабинетът да се задейства незабавно. По предложение на ГЕРБ решението беше редактирано, като това отпадна и не остана срок, в който правителството да подготви проекта.

Въпросът беше коментиран от служебния премиер Андрей Гюров днес. Той даде да се разбере, че ще се бори с решението на парламента в Конституционния съд. „Партиите навлизат в ситуация на предизборна кампания и определени политици се опитват да търгуват националните интереси срещу своята позиция в списъка „Магнитски“. Но има много ясна практика на Конституционния съд, който казва, че Народното събрание не може да вменява действия на служебното правителство“, заяви Гюров.

Съветът за мир е лична инициатива на Тръмп, който е негов пожизнен председател. Хартата на съвета е подписана от 22 държави досега, сред които и България. От името на страната ни това направи бившият премиер Росен Желязков, който в онзи момент беше в оставка, не се консултира с парламента и общественото мнение, но получи подкрепата на ГЕРБ, ДПС и ИТН.

Инициативата на Тръмп предизвиква противоречиви реакции в международната общност, като силно застъпено е мнението, че американският президент се опитва да измести ООН от ролята му на универсална международна организация.

 

Защитници и противници

Защитата на предложението на Пеевски поеха ДПС и ГЕРБ. Искра Михайлова от ДПС обяви, че със Съвета за мир Америка предлага нов вариант за света да подреди взаимоотношенията си. Колегата й Йордан Цонев посочи, че САЩ са стратегически партньор на България и Европа, и декларира, че „ООН е отишло в историята“.

Георг Георгиев от ГЕРБ, доскоро външен министър, обвини опонентите на Съвета за мир, че налагат тезата, че САЩ и ЕС са врагове. Той се позова на резолюцията на ООН, с която се позволява на Съвета за мир да действа като преходна администрация в Газа, като правна основа за инициативата на Тръмп.

Според Атанас Славов от ПП-ДБ хартата на Съвета за мир го прави организация която е „еднолична, наследствена и квазимонархична“. Той изтъкна, че резолюцията на ООН по никакъв начин не позволява създаването на нов международен орган. „Ние не отричаме стратегическото ни партньорство със САЩ, но нека не разколебаваме нашето трудно спечелено място в сърцето на ЕС“, допълни Славов.

Колегата му Васил Пандов каза, че присъединяването ни към Съвета за мир поставя съмнения за нарушение на устава на ООН и на конституционните принципи на българската външна политика. По думите му, Народното събрание няма правомощието да принуждава правителството да изготви проектозакона, който Пеевски поиска. Пандов напомни, че досега никой не е виждал официален, преведен на български текст на това, под което се е подписал Росен Желязков.

В политически план водачите на ДБ Ивайло Мирчев и Божидар Божанов обявиха, че според тях Пеевски ще използва победата си днес, за да се освободи от наложените му санкции по американския закон „Магнитски“.

 

Без шанс

Всъщност, съпротивата срещу искането на Пеевски се оказа само словесна. Когато дойде моментът за гласуването, много от депутатите въобще не присъстваха в залата.

От БСП, която имаше решение на партийното ръководство да се противопостави на Съвета за мир, гласуваха само петима. Отсъстваше цялата група на АПС, която иначе публично се обявява срещу „модела Пеевски“. Само двама депутати от МЕЧ се включиха в гласуването – като въздържали се, и трима от „Величие“, които бяха против.

Така останаха ПП-ДБ и „Възраждане“ като опоненти на предложението, като дори техните групи не бяха в пълен състав – 27 от обединението и 20 от партията на Костадин Костадинов участваха във вота.

За гласуването дойде лично Пеевски, който доста дълго не беше виждан в пленарната зала. Лидерът на ДПС се чувстваше толкова уверен, че при прегласуването на предложението му даже напусна залата.

Той се спря пред парламентарните репортери, за да коментира насмешливо, че „соросното правителство се е развълнувало, явно ще ги шляпкат Сорос и синът му.“ Според него ПП-ДБ „громят Америка и президента на Америка“. „Петроханците днеска приключиха“, смята той.

Източник: „Сега“

 

Рая Назарян към депутатите: Ше ви таковам в че*иджиите! (ВИДЕО)

Posted on: март 6th, 2026 by Петър Петров No Comments

Голям скандал избухна в пленарната зала на Народното събрание на България, след като микрофон улови неофициална реплика на председателя Рая Назарян.

По време на заседание, в момент на силен шум и безредие сред депутатите, близък микрофон записва реплика, изречена от Назарян извън официалното изказване:
„Ааа, ше ви таковам в че*иджиите всички!“.

Малко след това председателят включва микрофона си и се обръща към залата с призив за дисциплина:
„Айде малко ред да има!“.

Видеото с момента се разпространи в социалните мрежи чрез страницата „Колажи и карикарури“. Кадрите са взети от живото излъчване на заседанието, публикувани в  Дневник.

Клипът бързо предизвика вълна от реакции онлайн. Част от коментиращите приемат случилото се с ирония и отбелязват, че председателят е реагирал емоционално на постоянния шум в залата.

Други определят случилото се като недопустимо за ръководителя на парламента и поставят въпроса за политическа отговорност. В социалните мрежи се появиха и призиви Назарян да подаде оставка.

 

 

Повече от час Асен Василев чете имена на секции от трибуната в НС

Posted on: февруари 5th, 2026 by Петър Петров No Comments

Повече от час лидерът на ПП Асен Василев прекара на парламентарната трибуна като четеше местата на избирателни секции във Великобритания и САЩ, в които управляващите „искат да лишат от право на глас“, както се изрази, български граждани в чужбина, както и по колко избиратели за кои политически сили са гласували в тези секции.

Повод му даде това, че в Народното събрание се обсъжда на второ четене предложението на „Възраждане“ в Изборния кодекс да се постави таван на броя на избирателните секции в страните извън ЕС – до двадесет, извън тези в дипломатическите и консулските представителства. Мярката се радва на подкрепата на ГЕРБ-СДС, БСП и ИТН. Ограничението ще се отрази най-вече на секциите в Турция, САЩ и Великобритания. Според ПП-ДБ и АПС това представлява удар срещу избирателните права на сънародниците ни в чужбина

Депутатите, които поддържат предложението, общо-взето напуснаха залата по време на четенето на Василев. Той си беше взел със себе си и мегафон, неясно с каква цел. Когато Василев приключи, депутатите от „Възраждане“ насмешливо започнаха да скандират: „Още! Още!“. „Благодаря ви, господин Василев, за съдържателното изказване“, включи се със сарказъм водещият заседанието Костадин Ангелов. А Цвета Рангелова от „Възраждане“ коментира, че числата, цитирани от Василев, са неверни, както и че той не може предварително да знае в кои градове ще има открити секции.

Лидерът на ПП поясни, че заради закриването на секции избирателите по места ще бъдат поставени пред дилема – или да похабят пари и време за пътуване, за да гласуват, или просто да се откажат да го направят. Крайният резултат, според Василев, ще бъде отнемането на правото им да гласуват.

Малко по-късно „Възраждане“ отвърна на удара – депутатът от партията Георги Хрисимиров изчете списък на секции в Турция, както и броят на гласовете, получени в тях от „турските партии“, както се изрази. При всяка секция той обвиняваше ПП-ДБ, МЕЧ и „Величие“, че искат да запазят гласовете за въпросните „турски партии“.

Костадин Ангелов иронично му препоръча да не бърза с четенето. А Манол Пейков обвини „Възраждане“, че прокарва тезата за съществуването „висши и нисши хора“, и предупреди, че „идват концлагерите“. Той и негови колеги от ДБ притиснаха Ангелов да обясни защо е допуснал да се говори за „турски партии“, въпреки че такива няма в България. Накрая водещият заседанието призова пленарната зала да не унижава българските граждани и избиратели. „Това, което се случва в тази зала, е битка за брой депутатски места“, констатира Ангелов. От „Възраждане“ не се успокоиха – зам.-шефът на партията Цончо Ганев обяви, че говоренето за „руски партии“ в парламента също е проява на „фашизъм“.

На два пъти управляващите не успяха да осигурят нужния кворум в пленарната зала на парламента. Причината беше, че ДПС и отцепниците от АПС отказваха да се регистрират. Партията на Делян Пеевски формално се обявява срещу предложението на „Възраждане“, макар че при разглеждането му в парламентарната правна комисия осигуриха кворум за заседанието.

 

Политически тези

Надежда Йорданова от ПП-ДБ обяви, че промените са плод на „тъмни сделки“ и целят „да се накажат българските граждани, които не са подкрепили ДПС-НН и ИТН“. Тя отрече твърдението на „Възраждане“, че възпира контролиран вот от Турция – според Йорданова организаторите на подобни схеми се намират тук, в България. С колегите й многократно напомниха за реплика на лидера на ГЕРБ Бойко Борисов в скорошно интервю, че е поел ангажимент към „Възраждане“ и затова подкрепя идеята на националистите.

„Аз ще съм първият, който ще защитава тази страна на първа линия, докато вие и вашите деца ще избягате в Швейцария. Така го усещам, защото съм български патриот“, обърна се Танер Али от АПС към „Възраждане“. Той се зарече, че промените ще бъдат атакувани пред Конституционния съд, но не каза от кого АПС ще търси нужните 48 депутатски подписа за това. Депутатите на Ахмед Доган очакват и президента Илияна Йотова да се намеси с вето.

Петър Петров от „Възраждане“ отвърна на ударите срещу партията му като прочете на трибуната статия от 2021 г. В публикацията се разказва, че Бойко Рашков, тогава служебен министър на вътрешните работи, назначен от бившия президент Румен Радев, е обвинил Турция във вмешателство в българските избори. Рашков сега е депутат от ПП-ДБ.

„Това са внуците на тези, които са избягали, и те дори азбуката ни не знаят“, коментира съпартиецът му Цончо Ганев по адрес на изселниците. Според националистите няма да има проблем новите правила да осигурят достатъчно секции за гласуващите във Великобритания – над 20 000 на последните избори, и в САЩ – около 8000. От ПП-ДБ твърдят, че това няма да е достатъчно и ще създаде затруднения на сънародниците ни.

От страна на БСП Драгомир Стойнев заяви, че не може българската държава да финансира изборите на хора, които живеят извън страната и не плащат данъци у нас. Той предложи да бъдат накарани българите в чужбина да финансират изборите в България и тогава „ще им отваряме секции, където пожелаят“. В отговор Надежда Йорданова напомни, че сънародниците ни внасят милиарди в страната ни всяка година, което ги прави най-големият инвеститор.

Източник: „Сега“

Депутатите си скочиха на бой заради изборите

Posted on: януари 29th, 2026 by Петър Петров No Comments

Заседанието на Народното събрание беше прекъснато за 20 минути заради напрежение и остри спорове в пленарната зала по време на обсъждането на първо четене на два законопроекта за промени в Изборния кодекс. Почивката беше обявена от председателя на парламента Рая Назарян, след конфликт между депутати от „Възраждане“ и Алианс за права и свободи.

Напрежението ескалира по време на изказване на Цончо Ганев от „Възраждане“, когато част от депутатите напуснаха местата си и започнаха размяна на реплики в залата. Преди да даде почивката, Назарян призова народните представители да се успокоят и да заемат местата си.

Ограничаване на секциите в чужбина

Дебатът се води по два законопроекта. Проектът на „Възраждане“ предвижда ограничаване до 20 на секциите за гласуване извън дипломатическите и консулските представителства в държави извън Европейския съюз. От партията аргументират предложението си с необходимостта да се ограничи етническият и контролиран вот, основно в Турция

Част от опозицията обаче критикува тази идея, като според тях мярката на практика ще засегне избирателите на Ахмед Доган и ще облагодетелства „ДПС-Ново начало“ на санкционирания за корупция от САЩ и Великобритания Делян Пеевски. В хода на разискванията депутати от „Възраждане“, сред които Георги Георгиев и Даниел Петров, влязоха в пряк спор с народни представители от парламентарната група, свързвана с Доган. Още: „В услуга на Пеевски“: Управляващите и „Възраждане“ ограничиха секциите в чужбина

Вторият законопроект, внесен от „Продължаваме промяната – Демократична България“, предвижда пълно възстановяване на функционалността на машините за гласуване. Предложението беше отхвърлено на правната комисия, докато проектът на „Възраждане“ получи подкрепа от ГЕРБ, БСП и „Има такъв народ“, като „ДПС-Ново начало“ осигури необходимия кворум.

Скандал в НС! Мирчев налетя да бие Пеевски, а той се скри зад НСО (ВИДЕО)

Posted on: декември 3rd, 2025 by Петър Петров No Comments

Ожесточението на нравите в Народното събрание стигна пореден връх. До личен сблъсък в кулоарите стигнаха политиците от враждуващите лагери. Така стана, след като водачите на ПП-ДБ причакаха Делян Пеевски пред кабинета му в парламента заради негово изявление, в което той ги обиди.

Поводът за конфронтацията беше изявление на лидера на ДПС, в което той размаха етническата карта. „Омраза ги съветвам да не сеят, и то етническа, омраза към ДПС, мои братя турци, помаци, роми. Това няма да го позволя като техен лидер. Ако сеят омраза, ще пожънат омраза. Предупреждавам ги да не делят хората. Ако представляват средната класа и олигарсите, милиардерите – Прокопиев, Бобокови и всякаква друга измет, като тези олигарси, които грабят България“, обяви Пеевски пред парламентарните репортери.

После заговори за лидерите на ПП-ДБ по обиден начин. „Седя си зад хората и ще си защитя всичките хора“, предупреди накрая той.

Малко по-късно от ПП-ДБ реагираха – включиха се на живо пред кабинета на Пеевски, където го чакаха Ивайло Мирчев, Асен Василев, Божидар Божанов и др. Вратата им отвори кметът на Белица Радослав Ревански – един от приближените на Пеевски, който каза, че лидерът му го няма.

„Да излиза Пеевски – казал е, че съм се навеждал, искам да обясни“, каза Мирчев. „Нямате право да чукате“, настояваше кметът. „Звънни на Пеевски веднага по телефона“, отвърна Мирчев. Такава размяна на реплики продължи около 2 минути, докато самият Пеевски не пристигна.

„Що лъжеш, че съм се навеждал бе?“, обърна се Мирчев към него. „Няма какво да разговаряме“, отвърна Пеевски и се опита да влезе в кабинета си. Последва гневна размяна, в която се чуха и обиди, накрая Пеевски затръшна вратата.

ПП принуди Пеевски да влезе пеш в парламента (ВИДЕО)

Posted on: септември 18th, 2025 by Петър Петров No Comments

Депутатите гласуват петия вот на недоверие срещу кабинета „Желязков“. В сряда темата „Вътрешна сигурност и правосъдие“ предизвика 7-часови дебати между депутатите в пленарната зала.

Рано днес от ПП обявиха с постове в социалните мрежи, че са блокирали входовете към служебния паркинг на парламента, така че лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов и санкционираният за корупция от САЩ и Великобритания лидер на ДПС Делян Пеевски да не могат да влязат директно с колите и охраната си.

Към 9 часа Делян Пеевски, охраняван плътно от депутатите от ДПС-НН и бодигардове, влезе пеш през служебния вход, като му се наложи да върви няколко метра по тротоара на „Дондуков“. Обичайно той влиза с кола във вътрешния двор на парламента. Като се разминаваше с депутатите от ПП, които блокираха входа, отправи гневни реплики, от които се чу само: „Разберете, ще има държава с главно д, колеги! Приключихте“. След това Асен Василев каза, че са много доволни, че Пеевски е извървял макар и само няколко метра пеш и „така може да разбере за проблемите на хората“.

По-рано Лена Бориславова и Кирил Петков съобщиха в социалните мрежи за готвената блокада.

„Е, днес няма да могат. Ще трябва да ходят пеша. Както бе казала една тяхна депутатка “Ходи пеша, бе!”, написа Лена Бориславова и допълни, че „това неудобство едва ли може да се сравни с разрушения живот, денонощното хапане от дървеници над 2 месеца в ареста и без да могат да бъдат със семействата си, което се случва на зам.-кмета на София Никола Барбутов и кмета на Варна Благо Коцев“.

„Днес Пеевски и Борисов ще трябва да ходят пеша, защото протестът за Благо и Никола Барбутов не им разрешава да влязат през задния вход с цялата им охрана. Време е да ходят сред хората“, написа и Кирил Петков. Днес Софийският апелативен съд трябваше да разгледа жалбите на Коцев и Барбутов срещу отказа на градския съд да ги пусне от ареста. Ще се гледа обаче само делото на Барбутов, защото съдебният състав си направи отвод от това на Коцев, защото „се води безпрецедентна негативна кампания срещу всеки ангажиран с участие при разглеждането му съдия“.

МВР е поставило бял автобус напречно на бул. „Дондуков“ до НС и от там не може да се минава.

24 часа преди гласуването в парламента се чуха поредни обвинения за провал на правителството в сектора, в които обаче управляващите видяха липса на аргументи и лоша мотивация.

Решаващото гласуване ще е точно в 16:45 часа, а предварителните изчисления показват, че въпреки единството в редиците на опозицията, подкрепа на вота ще дадат максимум 105 депутати. За да е успешен, вотът на недоверие трябва да бъде подкрепен от поне 121 народни представители.

В последния работен ден на НС – игра на кворум. От утре: плажове, острови и шопинг

Posted on: юли 31st, 2025 by Петър Петров No Comments

Изморени след непосилния труд в Народното събрание, депутатите от утре излизат на заслужен отдих. Нама да ги има от 1 август до първите дни на септември. В последния си работен ден народните представители включиха в дневния ред ветото на президента върху разпоредби от Закона за здравното осигуряване. На 30 юли здравната комисия отхвърли президентското вето и прие повторно промените.

Днес НС реши да разгледа на второ четене и промените в Закона за енергетиката, промените в Закона за статистиката и измененията в Закона за държавната собственост.

Освен ветото другите точки не са спешни, изказа се Петър Петров от „Възраждане“. Той предложи те да останат за след парламентарната ваканция. „БСП-Обединена левица“ от своя страна предложи да бъде проверен кворума в залата. Втора проверка на кворума беше направена по искане на ГЕРБ-СДС.

Спрете да злоупотребявате с процедурите, настоя Лена Бориславова от „Продължаваме промяната-Демократична България“. Според нея целта е след изчерпването на допустимите три проверки кворумът да падне и мнозинството да приеме закони, които са вредни за българската природа. Не се налага посред лято да се бърза с тези закони, аргументира се Бориславова.

Веднага след нея депутатът Александър Рашев от ПГ на „Има такъв народ“ поиска трета проверка на кворума, преди депутатите да гласуват предложеното от групата удължаване на пленарния ден до изчерпване на всички точки.

Това, което се случва в тази зала, е скандално, целта е с по-малко депутати да се приемат закони, реагира остро Красимира Катинчарова от „Величие“. Тя упрекна председателя на Народното събрание Наталия Киселова, че е съучастник във въпросните маневри.

 

 

 

НС стартира с мощен скандал между Киселова и Костадинов

Posted on: юли 4th, 2025 by Петър Петров No Comments

Блиц контролът в Народното събрание започна със скандал. Поводът беше запитване на Костадин Костадинов от „Възраждане“ към вицепремиера Атанас Зафиров относно демографската политика.

Зафиров не даде изчерпателен отговор, тъй като на няколко пъти прави пауза, за да изчака да свършат забележките и подвикванията на депутатите на „Възраждане“. В крайна сметка се оттегли от трибуната.

Костадинов, естествено, не остана доволен и взе думата. Той нарече отношението на Зафиров „хъшлашко“ и започа да изрежда мерки, които други държави са взели заради демографската криза.

Тук, обаче, го спря Наталия Киселова, според която времето му беше изтекло. Тя му изключи микрофона без да се бави.

Това беше посрещнато с недоволни възгласи от стана на „Възраждане“.

„Времето ви изтече. Не“, репликира тя възраженията на Костадинов.

„Какво не?“, попита той.

„Не съм добра“, каза председателят на парламента с усмивка.

„Няма да се държите тук като някакъв фелдфебел. Не стига, че не получаваме отговори, ами си позволявате да се държите като човек, който не знае какво прави на това място“, продължи да се кара с нея Костадинов на изключен микрофон.

Киселова, обаче, посочи, че две минути са изтекли. Лидерът на „Възраждане“ продължи да излага тезата си от трибуната.

Думата взе Цончо Ганев от „Възраждане“, който също се разгневи от действията на Киселова и от отговора на Зафиров. Председателят на парламента му наложи наказание заради това, че е обидил член на правителството.

По искане на ИТН беше обявена почивка.