Posts Tagged ‘пловдив’

Мъж се удави на Гребната в Пловдив

Posted on: май 7th, 2026 by Петър Петров No Comments

Удавник на Гребната база в Пловдив вдигна на крак линейки и авариийно-спасителния отряд на Пожарната.

На място са две линейки и два противопожарни автомобила.

По първоначална информация човекът е загинал, информира Plovdiv24.bg.

Това е вторият нещастен случай в района на Гребна база през последните 5 дни.

На 5 май млад мъж сложи край на живота си чрез обесване.

На тялото тогава се натъкна случаен минувач, който се разхождал край горичката. Тялото било в близост до реката. Незабавно бил подаден сигнал до органите на реда и на място пристигнали служители на полицията. Следи от насилие не са открити.

При 99% обработени протоколи: Тежък разгром за Борисов в Пловдив, остава трети

Posted on: април 20th, 2026 by Петър Петров No Comments

Партията на Бойко Борисов претърпява тежък разгром в бастиона си Пловдив, където кметът Костадин Димитров е кадър на ГЕРБ. 

При 99,95% обработени протоколи от Централната избирателна комисия (ЦИК) първа в града под тепетата се нарежда формацията на Румен Радев „Прогресивна България“ набира 46,2%, а втора е „Продължаваме промяната – Демократична България“ (ПП-ДБ).

ГЕРБ-СДС остава трета с едва 13,1%. Четвърта е партия „Възраждане“ с 4,7%, а след това „Сияние“ се нарежда 4,2%.

Резултат на „ДПС-Ново начало“ в Пловдив-града е поразително нисък – 1%.

„Депутатка“ на Радев 3 седмици крие самоубийството на дете в Пловдив!

Posted on: март 20th, 2026 by Петър Петров No Comments

Веселина Карапеева – кандидат за народен представител от 16 МИР Пловдив-град, от листата на Радевата „Прогресивна България“, близо 3 седмици е крила от обществеността самоубийството на ученичката, за което се разбра по-рано.

В училището, което одиозната дама оглавява като Директор  – Пловдивската математическа гимназия „Акад. Кирил Попов“, има случай на самоубила се ученичка от 7 клас, пише Лупа.бг.

Карапеева изрично била забранила на всички учители и непедагогически персонал тази информация да излиза на яве в публичното пространство за да не повлияе по някакъв начин на предизборната й кампания.

Иначе едрата Веска е царица на пиара – наскоро тя покани известната журналистка Гена Трайкова да чете на децата лекция как да се пазят от фалшивите новини. Интересно какво е отношението й към „пропуснатите“ или „скритите“ новини“.

Според местни медии са инициирани проверки, както от Карапеева така и от Началника на Регионалното управление по образование – Пловдив, но не са били намерени данни за тормоз над детето или за конфликти с учители и съученици. Родители от МГ обаче споделят за тормоз над покойната ученичка в училището.

Директорката Веска с гостенката Гена Трайкова

РУО-Пловдив, оглавяван от близката до ГЕРБ Иванка Киркова, три пъти уволнявана и възстановявана на тази длъжност от Върховния административен съд, също си трае за трагедията. В града се шушука, че двете дами са в много близки отношения въпреки партийните различия. По места обаче ковчежникът от село Труд Николай Копринков работи отлично с кадрите на Бойко Борисов.

Специално в Пловдив Копринката яко е захапал образователната система. Наскоро той инсталира на пост като училищен директор племенника си – също физкултурник Ростислав Копринков, който пък уволни от длъжността учител дъщерята на треньора, открил Христо Стоичков – Огнян Атанасов.

Източник: Лупа.бг

Племенникът Ростислав – Малката Копринка

Водеща версия: 24-г. тираджия изпуснал телефона си при катастрофата с три жертви!?

Posted on: ноември 26th, 2025 by Петър Петров No Comments

Водачът, задържан за смъртта на пловдивско семейство, се оказа любител на мотокроса и на селфитата зад волана. 24-годишният Джуней Дюлгеров управлява не само камиони, но и мотоциклет. От профила му в социалните мрежи става ясно, че е запален почитател на спорта и често го практикува в родния си край.

Оказва се, че е любител и на селфитата зад волана, научи медията ни. На една от снимките Дюлгеров е зад волана на камиона по време на път, с широка усмивка, позиращ пред мобилното устройство.

Една от най-спряганите версии за настъпването на фаталния удар в понеделник вечер е именно заради телефона. Устройството било на пода на ТИР-а, а родопчанинът се опитал да го намери. Докато бил зает с това, завъртял волана наляво и навлязъл в насрещното платно. Той е превозвал пратки на спедиторска компания, съобщи 24 часа.

Към момента 24-годишният Джуней Дюлгеров е в ареста. Случаят е поет от Окръжна прокуратура, като се очаква спрямо него да бъде повдигнато обвинение. По информация на TrafficNews, младежът е с едногодишен стаж зад волана като водач на тежкотоварен камион.

Припомняме, че инцидентът се случи малко преди полунощ на кръстовището на Околовръстното с улица „Захаридово“. Товарен камион МАН, управляван от 24-годишен шофьор, навлязъл в насрещната лента и се сблъскал челно с лек автомобил „Фолксваген“.

В колата пътувало семейство с две деца — по-късно беше потвърдено, че са загинали 43-годишната шофьорка, 42-годишният ѝ спътник, както и техният 14-годишна дъщеря. Едно от децата, на 7 години, оцелява, но е в болница с опасност за живота.

Починалите са Мария и Тодор П., собственици на два ресторанта – до стадион „Локомотив” и на „Кукленско шосе”, съобщи TrafficNews. Семейството е било изключително работливо, а бизнесът им е процъфтявал. Освен с предприемачески нюх, те са били и социално ангажирани – участвали са в редица инициативи в подкрепа на деца в неравностойно положение.

 

Tрагедия: Трима загинаха при тежка катастрофа край Пловдив, дете оцеля по чудо

Posted on: ноември 25th, 2025 by Петър Петров No Comments

Тежка катастрофа с жертви затвори за движение голяма част от Околовръстното шосе на Пловдив – отсечката между разклона за селата Марково и Първенец. По информация на NOVA е загинало семейство от трима души.

Оцеляло е единствено по-малкото дете в автомобила им.

В района се е образувала голяма тапа. Околовръстното шосе свързва и АМ „Тракия“ с Родопите.

Откриха труп на 18-годишна в Пловдив, разкрита е самоличността й

Posted on: август 29th, 2025 by Петър Петров No Comments

Бездиханното тяло на 18-годишната Йоана П. е открито в близост до стадион „Христо Ботев“ в Пловдив, съобщава Trafficnews.

По данни на регионални медии трагичният случай е станал в началото на седмицата, но информацията беше разгласена едва днес, 29 август.

Експертизата е установила, че смъртта е настъпила вследствие на предозиране с фентанил – синтетичен опиат, който представлява сериозна заплаха за младите хора.

Преди дни МВР съобщи, че от началото на годината ГДБОП и СДВР са иззели близо 6 кг от това вещество, способно да убие човек дори в минимални количества.

Родителите на 6-г. Ангел, починал след манипулация, излизат на протест в Пловдив

Posted on: април 24th, 2025 by Петър Петров No Comments

Родители и близки на 6-годишния Ангел от Белащица организират протест след смъртта му. Припомняме, че малкия Ангел издъхна на 4-ти април след дентално лечение и дълга анастезия, тъй като е имал кариеси и пулпити. След като няколко зъболекари отказват да го лекуват, родителите се принуждават да се съгласят зъбите на детето да бъдат лекувани под пълна упойка.

Бащата на детето Георги Райчев обяви под пост в социалните мрежи, че на 3-ти май от 10 часа ще има организиран протест пред клиника „Медикус Алфа“ , където детето е издъхнало след 4 часовата упойка и манипулация.

Райчев благодари на всички за подкрепата в тежкия момент. „За нас живота никога няма да е същия без Ангел. Той беше прекрасно дете и не заслужаваше тази участ. Паметта му изисква справедливост и не ще се борим до последната глътка въздух за справедливост,” пише бащата.

Родителите заявиха в ефира на Нова тв, че до нелепата смърт се стига след поредица от грешки, като по думите им не е направена предварителна консултация с анестезиолог. Те настояват виновниците да получат наказание.

По регламент една пълна упойка в стоматологичния кабинет може да продължи до 180 минути. Но при необходимост и преценка на лекарите – времето може надскочи тези 3 часа. През цялото време обаче пациентът се наблюдава в специална стая в болницата, включително и няколко часа след излизането от упойка.

В епикризата на детето пише, че смъртта е настъпила след остър белодробен оток, остра лявокамерна сърдечна недостатъчност, състояния след обща анестезия и реанимация.

След случилото се прокуратурата пое случая, като образува следствено дело под наблюдението на Окръжна прокуратура за изясняване на обстоятелствата във връзка със смъртта на детето. Разследването на държавното обвинение е за допусната лекарска грешка.

 

„За последно чух писъците му!”: Говорят родителите на детето, починало след лечение на зъби в Пловдив (ВИДЕО)

Posted on: април 24th, 2025 by Петър Петров No Comments

В началото на април месец 6-годишно дете от Пловдивско почина след дентално лечение. Ангел имал кариеси и пулпити. След като няколко зъболекари отказват да го лекуват, родителите се съгласяват това да се случи под пълна упойка.

И до момента никой няма отговор на въпроса защо момчето е било упоено в продължение на 4 часа. Родителите му сами потърсиха екипа на NOVA и пожелаха да говорят пред Вероника Димитрова. Те твърдят, че до нелепата смърт се стига след поредица от грешки, като по думите им не е направена предварителна консултация с анестезиолог. Сега настояват виновниците да получат наказание.

По регламент една пълна упойка в стоматологичен кабинет може да продължи до 180 минути. При необходимост и по преценка на лекарите – може и по-дълго. През цялото време обаче пациентът се наблюдава в специална стая в болницата, включително и няколко часа след излизането от упойка.

Магдалена и Георги Райчеви губят сина си на 4 април тази година. Детето умира в частната клиника „Медикус Алфа“ в Пловдив. В епикризата пише, че смъртта е настъпила след остър белодробен оток, остра лявокамерна сърдечна недостатъчност, състояния след обща анестезия и реанимация.

„Никой не ми е казал, че детето ми ще бъде 4 часа под упойка. В деня, когато зъболекарката му направи снимка на зъбите, каза, че анестезиологът няма да разреши детето да бъде упоено повече от 2 часа. В продължение на няколко години четирима зъболекари отказват да го лекуват. От тригодишна възраст с Ангел обикаляхме по кабинетите, защото имаше трета сливица, която му пречеше да диша нормално през устата – оттам зъбите му почнаха да се развалят. През декември един зъболекар успя да му излекува зъб, но обясни, че другите не може да ги оправи, защото имат пулпит. Затова ни препоръча пълна упойка“, разказва Магдалена.

Цялото интервю!

Така родителите на Ангел стигат до клиника „Медикус Алфа“ и избират за лекуващ зъболекар д-р Десислава Георджева. „На 10 януари му направиха зъбна снимка и ни дадоха да попълним информирано съгласие за подлагане на пълна упойка. В него пишеше, че ще имаме среща с анестезиолог в деня на операцията“, спомня си майката. Той се казвал д-р Пламен Мандев. Консултацията се състояла в няколко въпроса, зададени на път към операционната.

„Нямаше изследвания преди интервенцията, само COVID тест. Дадоха на детето ми течност, която да изпие, за да се успокои и да го приспят. Сестрата ме попита колко килограма е Ангел, аз казах 16. Съобщих им, че няма алергии. Зъболекарката не ми обърна внимание, когато опитах да ѝ обясня кои зъби го болят, за да започне от тях, отнесе се с пренебрежение към мен“, разкри тя.

Вместо два часа, както обяснила стоматоложката, по думите на майката на Ангел манипулацията продължила около 4 часа. 

„Започна едно дълго чакане. Мина час, час и половина, два часа. Срещах по коридора анестезиолога и го питах още ли продължава и той ми каза, че да. Няколко пъти го срещах през тези 4 часа. Говореше си с някакви хора, пиеше си вода, разхождаше се… На близо четвъртия час изкараха Ангел и го донесоха на ръце в стаята. Още тогава видях, че трудно дишаше, с отворена уста. Две сестри го сложиха на леглото и излязоха от стаята“, разказва майката.

Бащата Георги Райчев си спомня, че детето му е казало няколко думи.

„Каза: Татко, това не беше никакъв преглед на зъби. Къде ме докарахте, какво ми направиха?“. Обадих се на баба му, която е анестезиолог и я помолих да дойде при мен, защото виждах, че не диша добре. Излизах по коридора, за да търся някой, който да види какво се случва с детето ми. Но нямаше никой. Накрая влезе една сестра и аз ѝ казах, че ръцете и устата му са посинели. Увериха ме, че нищо му няма, било нормално, да не се притесняваме“, разказва бащата.

Анестезиологът д-р Пламен Мандев се появил, 15 минути след като детето било изведено от операционната.

„Започна да го дърпа по врата. Каза ни да стоим на една ръка разстояние, след два часа сме могли спокойно да се прибираме вкъщи. Ангел продължаваше да диша тежко и аз реших да се обадя на баща му и да му кажа да се върне, защото се притеснявам. След това влязоха две сестри и започнаха да се чудят какво да правят, защото нямаше лекар, който да го прегледа адекванто. Донесоха едно малко апаратче за сатурация, сложиха му го на пръста. Казах, че то не отчита правилно, защото ръчичката му е малка и не може да го обхване“, продължава разказа си Магдалена.

Бащата уточнява, че никой не е направил кардиограма на детето му, нито го е преслушал със слушалка или измерил пулс и кръвно.

„Донесоха някаква машина с една тръба, с която му изсмукваха течност. През цялото време правеха само това. Питаха ме дали е болен, но той не беше. Изсмукваха му течност, която явно се е събирала в дроба. Аз не съм лекар, но те казаха, че диша трудно заради течността, която се намира в трахеята му и в носа. Никой не изкара слушалка. Казаха, че и по време на операцията е имало течности. Защо никой не го е взел под внимание? Някаква грешка ли е станала? Баба му дойде в стаята и започна да се обажда на анестезиолога, който го нямаше. Казаха ни да не го търсим, защото се прибирал пеша към вкъщи и най-вероятно не си чувал телефона. Анестезиологът се върна след час и половина. А зъболекарката изобщо не се появи“, обясни Георги Райчев.

Когато бабата влязла в стаята, видяла, че детето е посиняло и призовала да му донесат кислородна маска. Служителите на клиниката започнали да търсят.

„Ангел беше сложен на възглавница, абсолютно против правилата след анестезия и видях, че не диша ефетивно. Имаше цианоза по ръчичките и по устата. Анестезиологът не трябва да си тръгне толкова бързо сле интервенция при малко дете, което е имало толкова продължителна анестезия. Това дете беше здраво. Той не е имал алергии, никакви признаци за сърдечно заболяване, защото е бил преглеждан редовно от двама педиатри. Той не е имал никаква алергия нито към лекарства, нито към храни. При операция за махане на третата сливица понесе обща интубационна анестезия без никакъв проблем“, заяви бабата на Ангел.

Два часа по-късно се появява лекар, който преслушва детето. Докато чакат линейка, шестгодишният Ангел е вкаран втори път в операционната и отново интубиран.

„Постоянно питахме дали са извикали линейка, казваха, че идвала. Така мина час и половина. Питахме защо се бави толкова, казаха, че детето не било транспортабилно. Линейката дойде и лекарите заявиха, че сърцето му е спряло“, спомня си през сълзи бащата.

Майката споделя, че детето ѝ е изпаднало в кома, а когато го интубират втори път, за последно чува… писъците му. 

Ангел е закаран в университетската болница Свети Георги в Пловдив, но вече е било късно. В съобщението за смърт пише, че детето е починало още в клиниката „Медикус Алфа“.

„10-15 минути по-късно ме извикаха да ми съобщят тъжната вест, че Ангел е починал. Анестезиологът също беше там. Попитах го защо е държал сина ми толкова време под упойка. Той каза, че зъболекарката решава. А преди операцията именно тя ни увери, че анестезиологът няма да разреши повече от два часа“, разказва още бащата.

Екипът на NOVA опита да открие за коментар анестезиолога д-р Пламен Мандев и стоматолога д-р Десислава Георджева. Той не вдигна телефона си, а тя не върна обаждане.

От Окръжната прокуратура в Пловдив обясниха, че експертизите, които трябва да установят причините за смъртта на детето, все още не са готови. Досъдебното производство е за лекарска грешка.

Родителите се надяват властимащите и отговорните институции да подходят отговорно и смъртта на Ангел да не остане безнаказана. Искат и да предпазят децата, които имат подобни проблеми.

Мъж стреля по котка, но улучи полицай

Posted on: април 20th, 2025 by Петър Петров No Comments

Мъж стрелял по котка, но улучил полицай. Това става ясно от публикация във Фейсбук група, където пловдивчанин е станал свидетел на случката, разиграла се преди броени дни, цитирана от „Телеграф“.

„СТРЕЛБА С ВЪЗДУШНА ПУШКА! Днес около 15.00 часа на улица Никола Козлев Номер 5 се стреляше по котка на улицата, но вместо това улучиха прозореца на преминаващ автомобил!“

За „щастие“ собственика на автомобила се оказва полицай и се надявам случая да бъде отнесен където трябва.“, пише свидетелят на случката.

 

РЗИ Пловдив за починалото при зъболекар дете: Инцидентът настъпва 50 минути след операцията

Posted on: април 8th, 2025 by Петър Петров No Comments

Медицинските власти и прокуратурата разследват смъртта на 6-годишното дете, починало след зъболекарска манипулация в Пловдив.

Инцидентът е от петък, но за него стана ясно едва в неделната вечер. Според информацията детето е било заведено от родителите си в частна стоматологична клиника в града.

„Извършени са екстракция на едно или няколко зъбчета и това е правено в операционната“, каза директорът на РЗИ Пловдив д-р Аргир Аргиров в „Тази сутрин“ по бТВ.

„Малко по-дълго е продължила операцията, около 3-4 часа, но след това детето е извадено и раздишано и инцидентът е настъпил 45-50 минути, след като е било вече настанено в болничната стая. Цялата манипулация е правена в клиниката, в операционната при спазване на всички правила и изисквания“, посочи д-р Аргиров.

По думите му родителите на детето са подписали информирано съгласие за извършване на операция под обща анестезия. Проведена е предпланова консултация с анестезиолог, който е поставял упойката.

До момента нямам информация дали са правени тестове за алергии и странични ефекти от упойката, добави директорът на РЗИ-Пловдив.

„Може и да са правени. Цялата налична документация от история на заболяването на детето се намира в Окръжна прокуратура. При общата анестезия болният се интубира, поставя се ендотрахиална тръба в белия дроб, а пък местната, локална анестезия се поставя само на мястото, където ще се извършват манипулации“, обясни той.

Семейният лекар не съобщава детето да е имало сериозни заболявания. Операцията е била отложена с около месец, тъй като през това време момчето е имало остро респираторно заболяване.

По думите на д-р Аргиров се изчаква съдебномедицинската експертиза и все още не е ясно каква е причината за смъртта на 6-годишното дете.

„В момента съвместно с други организации събираме информация, сведения и показания на колегите, участвали в тази операция. Още сме в предварителен етап, като половината от документацията се намира в прокуратурата. Днес от София пристигат колеги от Медицински надзор и каквото трябва ще се направи. Мисля, че до една седмица нещата ще бъдат уточнени“, каза той.