13.10.2024 | 12:12
Взехме само точка от Люксембург пред препълнения стадион в Пловдив
Искам да благодаря на всички, които дойдоха и показаха огромна подкрепа. Надяваме се следващият мач в Пловдив да е решителен и да се класирамe, каза Илиан Илиев

България завърши 0:0 с Люксембург в среща от Лига на нациите. Двубоят се игра пред пълни трибуни на стадион “Христо Ботев” – над 15 хиляди зрители.

След получения резултат “лъвовете” продължават без загуба под ръководството на Илиан Илиев. Нашите имат вече 5 точки в своя актив.

Около 20 минути преди излизането на играчите на терена на “Колежа”, на стадиона на Ботев (Пловдив) звуча песента “Клетва” в памет на музикалната легенда Кирил Маричков, който почина в петък при инцидент на сцената на площада в село Селановци. Този свят напусна и славният наставник на Локомотив (Пловдив) и Ботев (Пловдив) Атанас Драмов.

Пълните трибуни на стадион “Христо Ботев” почетоха рок светилото и известния треньор със специално светлинно шоу по време на култовата песен от филма “Вчера”.

Първата възможност за гол се откри пред Филип Кръстев. В 15-ата минута вратарят на Люксембург Антони Морис си поведе силно топката, което позволи на халфа да я овладее. Последва изстрел, но бранителите в тъмносиньо успяха да изчистят.

Последваха минути без сериозни положения за гол, за да дойде 37-ата, когато Александър Колев се размина с възможност за гол.

В 70-ата минута капитанът Кирил Десподов стреля от фаул. Крилото насочи топката към долния ляв ъгъл на вратата, но Антони Морис плонжира и изби с една ръка. Шест минути по-късно Георги Минчев замени хвърлилия много сили Александър Колев. В добавеното време Здравко Димитров можеше да намери далечния ъгъл, но стражът на гостите беше концентриран и успя да избие в ъглов удар.

Липсата на голове в двубоя бе компенсирана от твърди влизания и в резултат на това словенският рефер Давид Шмайц показа общо 11 жълти картона (6 от тях на българите). В резултат на това централният защитник Алекс Петков, левият бек Фабиан Нюрнбергер и нападателят Александър Колев ще пропуснат гостуването срещу Северна Ирландия във вторник.

Селекционерът Илиан Илиев сподели след мача, че не може да бъде недоволен от представянето на футболистите си. Наставникът призна обаче, че и двата отбора не са успели да покажат красива игра.

“Получи се тежък мач срещу отбор, който не заслужаваше предишните си две загуби. Отговорихме откъм себераздаване. Може би трябваше малко повече креативност. Имахме натиск в последните 20-30 минути. Почти не създадоха ситуации пред нашата врата. Не се получи красив мач”, коментира Илиев в интервю за БНТ.

“Продължаваме напред, защото групата не е лека. Имаме още три мача, за да се опитаме да спечелим групата”, сподели още той.

“Не мога да кажа, че съм недоволен. Хората, които влязоха в игра се опитаха да променят мача, но не успяхме”, заяви още треньорът на България.

“Искам да благодаря на всички, които дойдоха и показаха огромна подкрепа. Надяваме се следващият мач в Пловдив да е решителен и да се класираме”, допълни старши треньорът на Черно море.

България 0:0 Люксембург

Съставът на България: България: Димитър Митов, Виктор Попов, Живко Атанасов, Алекс Петков, Фабиан Нюрнбергер, Георги Костадинов, Валентин Антов, Филип Кръстев, Кирил Десподов, Александър Колев, Радослав Кирилов