30.09.2019 | 0:23
Берое отказа ЦСКА от титлата
Старозагорци биха "армейците" с 2:1, Люпко Петрович май ще трябва да си ходи

Берое победи с 2:1 ЦСКА в дербито на 11-и кръг от Първа лига и отдалечи „червените” от мечтата им за шампионска титла още преди шампионата да бъде преполовен. След поражението „армейците” изостават на цели 8 точки от шампиона Лудогорец, а вечния съперник Левски им води със 7 т. в класирането.

Резултатът в мача, игран пред близо 7 000 зрители на стадиона в Стара Загора, бе открит от Конте при първия точен удар на домакините. В 31-ата минута мощния шут на Конте мина под ръцете на вратаря на ЦСКА Бусато – 1:0 за Берое. В 78-ата минута мача бе решен от резервата Румен Бригидо, който се възползва от безобразна грешка на Тиаго в центъра на терена и с мощен шут през Албентоса и над ръцете на Бусато направи 2:0 за Берое. В самия край на мача Али Соу с прекрасен завършващ удар намали на 1:2. За повече обаче ЦСКА нямаше нито сили, нито време.

Футболистите на Александър Томаш напълно заслужено триумфираха над ЦСКА, а с победата записаха втори престижен успех над софийски тим тази есен, след като в началото на първенството разнебитиха Левски с 3:1 насред „Георги Аспарухов”.

От своя страна пък формацията на Люпко Петрович разочарова – безидейна халфова линия, бавен и муден Али Соу, досадни грешки в отбрана, правени даже от опитния Петър Занев. Дали пък времето на легендарния сърбин в ЦСКА вече не се е изчерпало? За това подсказа и агитката на „червените”, която в края на мача мощно призова: „Люпко, вън!”