„Майките на децата на Пеевски с гарсониери под наем в Дубай. Пеевски получи дивиденти от фирмата на майка си, той нямаше нищо- майка му имаше медии, заеми от КТБ, той имаше един Опел. След това започна да излиза на светло, под формата на дивидент- 16-20 милиона има – най-богатият депутат. Купи си имот в Дубай и настани там майките на децата си под наем”.
Това заяви в предаването ,,ЕвродикоФ” разследващият журналист Атанас Чобанов, който заедно с ,,Българския институт по правни инициативи” са направили анализи, в който на базата на техни данни от декларациите на магистратите, става ясно как растат доходите на прокурори, съдии и следователи във времето- от най-ниска до най-висока позиция.
Чобанов обясни и как са стигнали до това разкритие за Пеевски.
,,Има дубайски регистър на всички, които отдават под наем и тези, които наемат. Особено за чужденците, които искат разрешително за пребиваване, трябва да покажат, че имат адрес, на който живеят трайно или договор за наем или са купили имот. Това е един финт, за да не се види в какъв палат живеят двете дами, са наети два евтина апартамента, само, че те не излязоха в списъка. Тези гарсионерки не стигат дори за обувките на дамите по квадратура. За да се заметат следите, те показват това като официален адрес. В случай, че от българските власти или от някъде другаде дойде някакво искане да бъдат потърсени тези хора, те ще бъдат открити на този адрес, а не на вилата с басейна.”
„Наблюдаваме едно изсветляване на доходите. В началото на периода на 10-те години, в които разглеждаме, по-богати са им роднините, а преди 3,4 години магистратите стават по- богати от роднините си според техните декларации, след като са разбрали, че няма кой да ги закача и разследва. Не са бедни българските магистрати- средно имат по 80 хиляди в кеш, но не сме анализирали имотите. Те там влагат основно. Това, което нас ни интересува, дали можем да напипаме в този вагон от ябълки- гнилите ябълки. И търсачката, която сме направили на базата на тези данни, позволява например-търсиш имот в Гърция на магистрат- вадим списък и проверяваш на него данните. Вадим и тези със скъпите коли. Следим цялостното имане на магистратите и не само- и на цялата власт- имаме архиви от 15 години насам.”
Коментарите подлежат на модериране.
Правилата за коментиране