06.06.2022 | 0:57
Резил: България загуби с 2:5 от Грузия, Ясен Петров напусна
Нямам моралното право да остана, каза селекционерът

Българският национален отбор по футбол стана за резил, допускайки разгромна загуба с 2:5 от Грузия във втория мач от турнира Лига на нациите. Макар да бе победил същия съперник с 4:1 в приятелска среща миналата есен, тимът на Ясен Петров допусна много грешки и логично претърпя поражение в Разград.

Още в четвъртата минута гостите поведоха, когато Давиташвили бе точен с глава. Въпреки очакванията допуснатото попадение да мотивира нашите, те така и не съумяха да отговорят на агресивните действия на отбора на Вили Саньол и след половин час игра Азаров удвои. Преди гола българите претендираха за нарушение срещу Георги Миланов, но италианската съдийска бригада остана безмълвна.

След направените корекции на почивката домакините успяха да върнат едно попадение чрез Атанас Илиев; буквално секунди по-късно обаче Грузия възстанови преднината си чрез Зивзивадзе. В 58-ата минута съдията отсъди наказателен удар за гостите, който Кваратскелия превърна в нов гол. Това тотално обърка състава ни и 20 минути преди края на мача гостите за пети път намериха мрежата ни чрез Казаишвили.
В 83-ата минута резервата Илиян Стефанов оформи крайния резултат 2:5, а в заключителните моменти Грузия пропусна втора дузпа.

Така България остава с една точка след първите си два двубоя от турнира. В следващия си мач националите гостуват на Гибралтар.

След тежката загуба Ясен Петров обяви, че подава оставка.

„Не знам какво да ви кажа. Благодаря на дошлите хора. То е ясно, нямам моралното право да остана, мисля, че ще се разделим. Поемам цялата отговорност. Това е последният ми мач. Нямам моралното право да остана“, коментира Ясен Петров.

“Дотук се стигна заради много грешки в защита. Влизаме в мача, допускаме гол. После като вкарахме, след 3 минути пуснахме друг. Една лоша вечер за българския футбол. Искам да се извиня на всички, които са гледали тази продукция. Смятам, че който ме замести ще вдигне отбора и ще има по-добра игра.

“Горчилката в мен е много голяма. Даже по време на мача го реших. Видях, че резултатът набъбна и мачът отиваше на съвсем лош край. Надявам се този резултат да не повлияе психически на момчетата. Дадохме всичко от себе си, но истината е, че физическото състояние на играчите не беше на високо ниво. Едва ли за 6 дни можем да ги подготвим по-добре. Има и такива дни. Виновни са и треньорите”, завърши Петров.

Съставът на България от мача с Грузия: 13. Николай Михайлов /к/, 2. Иван Турицов (64 – 5. Виктор Попов), 3. Андреа Христов, 14. Антон Недялков, 12. Едисон Йорданов (46 – 15. Петко Христов), 18. Ивайло Чочев, 17. Георги Миланов (46 – 22. Илиян Стефанов), 8. Тодор Неделев (64 – 6. Филип Кръстев), 11. Кирил Десподов, 19. Мартин Минчев (64 – 21. Доминик Янков), 9. Атанас Илиев
Резерви: 1. Светослав Вуцов, 22. Иван Дюлгеров, 4. Божидар Чорбаджийски, 6. Филип Кръстев, 5. Виктор Попов, 7. Георги Костадинов, 10. Георги Минчев, 15. Петко Христов, 16. Кристиян Малинов, 20. Андриан Краев, 21. Доминик Янков, 22. Илиян Стефанов