06.03.2020 | 0:58
Сърцат Левски натри носа на богаташите от Разград (ВИДЕО)
"Сините" на полуфинал за Купата на България след драма с дузпи

Левски се класира за 1/2-финалите на турнира за Купата на България, след като победи Лудогорец с изпълнение на дузпи и донесе неистова радост на милионите си почитатели. Редовното време завърши при резултат 0:0, а при наказателните удари “сините” се наложиха с 6:5. Гостите пропуснаха дузпа в 93-ата минута, след като Милан Миятович спаси удара от бялата точка на румънския защитник Драгош Григоре.

Двубоят започна динамично, като двата тима си размениха по едно положение. В 18-ата минута “Левски” бе близо до отбелязване на гол. Станислав Костов бе изведен добре срещу Владислав Стоянов и стреля силно, но вратарят изби в корнер. Само 120 секунди по-късно отново Костов пробва удар от разстояние, който обаче мина встрани от вратата на гостите. В 21-ата минута Клаудиу Кешеру стреля неточно с глава. В 39-ата минута на мача “Лудогорец” получи право да изпълни фаул на много добра позиция пред наказателното поле на “сините”. Ударът на Кешеру обаче мина в страни от вратата.

Второто полувреме започна с разменени положения, като в 51-ата Владислав Стоянов излезе неразчетено при изпълнение на корнер, Ейолфсон успя да стреля с глава, но футболист на гостите успя да изчисти топката преди тя да влезе в мрежата. Малко по-късно Стайн Спиерингс опита силен удар от далечно разстояние, но топката мина в страни от вратата на разградчани. В 65-ата минута Станислав Иванов излезе на добра позиция след разбъркване в наказателното поле, но ударът му срещна тяло на съперников футболист и излезе в ъглов удар.

В 74-ата минута гостите бяха много близо до първи гол. Вандерсон излезе на много добра позиция и стреля силно по диагонала, но Милан Миятович се намеси отлично и изби в корнер. В 92-ата минута “Лудогорец” получи право да изпълни дузпа. Каули намери непокрития Марселиньо в наказателното поле и след съприкосновение с Холмар Ейолфсон, Драгомир Драганов посочи бялата точка. Зад топката застана Драгош Григоре, чиито удар обаче бе отразен от Милан Миятович.

В продълженията двата тима намалиха оборотите и повече изчакваха грешка на съперника си, отколкото да търсят отбелязване на гол. В последната минута на първата част Стайн Спиерингс опита удар от границата на наказателното поле, но той мина високо над вратата на Владо Стоянов. В 108-ата минута Живко Миланов стреля много опасно от фаул, но стражът на “орлите” успя да боксира в корнер. До края на мача двата тима създадоха още няколко положения, но така и не успяха да стигнат до гол, а в самия край на добавеното време не бе отсъдена дузпа за нарушение срещу Спиерингс.

При дузпите играчите на “Левски” бяха по-концентрирани, като вкараха всичките си шест наказателни удара чрез Живко Миланов, Иван Горанов, Найджъл Робърта, Стайн Спиерингс, Хали Тиам и Холмар Ейолфсон. За гостите първите пет дузпи бяха реализирани от Козмин Моци, Якуб Швиерчок, Драгош Григоре, Каули и Марселиньо. Мавис Чибота пък пропусна последния наказателен удар и прати “сините” на 1/2-финалите на турнира.

ЛЕВСКИ – Лудогорец 6:5 след дузпи
(0:0 в редовното време и след продължения)

При дузпите: 1:0 Живко Миланов, 1:1 Козмин Моци, 2:1 Иван Горанов, 2:2 Якуб Швиерчок, 3:2 Найджъл Робърта, 3:3 Драгош Григоре, 4:3 Стайн Спиерингс, 4:4 Каули, 5:4 Хали Тиам, 5:5 Марселиньо, 6:5 Холмар Ейолфсон, Мавис Чибота – пропуска

ЛЕВСКИ: 1. Милан Миятович, 4. Иван Горанов, 5. Холмар Ейолфсон, 19. Йоанис Каргас, 20. Живко Миланов, 22. Нуно Рейш, 23. Хали Тиам, 29. Станислав Костов (89 – 18. Насиру Мохамед), 40. Стайн Спиерингс, 99. Станислав Иванов (112 – 79. Мартин Петков), 17. Найджъл Робърта

ЛУДОГОРЕЦ: 27. Стоянов, 3. Недялков, 5. Терзиев (120-30. Моци), 21. Григоре, 4. Сисиньо, 12. Анисе, 25. Баджи, 88. Вандерсон (103-13. Чибота), 95. Каули, 84. Марселиньо, 28. Кешерю (80-10. Шверчок)

Жълти картони: Нуно Рейш, Йоанис Каргас, Хали Тиам, Холмар Ейолфсон, Живко Миланов

Съдия: Драгомир Драганов