16.11.2021 | 0:26
Националите ни трагични в Швейцария, паднаха “само” с 0:4
Разпасаната команда на Ясен Петров разочарова феновете на футбола у нас

Националният отбор на България по футбол се представи много слабо при гостуването на Швейцария в последния си мач от квалификационната кампания за Мондиал 2022.

Тимът на Мурат Якин попиля с 4:0 разпасаната команда на Ясен Петров и се класира директно за Световното.

Италия остана втора в нашата група, след като не успя да бие Северна Ирландия в Белфаст и завърши 0:0. Европейските шампиони все пак имат шанс да стигнат до Катар, ако преодолеят ситото на баражите.

Ноа Окафор откри резултата с глава в 48-ата минута. В 57-ата минута Рубен Варгас направи 2:0 с изстрел отляво. В 72-атаа минута Седрик Итен се разписа за 3:0 с глава. В добавеното време звездата на Аталанта Ремо Фройлер вкара за 4:0.
“Часовникарите” удариха и две греди, а два техни гола бяха отменени заради засада. След поражението в Люцерн нашите завършиха на предпоследното четвърто място в групата.