19.11.2023 | 23:35
Да не повярваш: Направихме равен със Сърбия
Георги Русев и Кирил Десподов се разписаха за България на стадиона в Лесковац

България и Сърбия завършиха 2:2 в последен мач от квалификациите за Евро 2024. Селекцията на Илиан Илиев изигра втори силен двубой в рамките на три дни, но също както и срещу Унгария в София (2:2), “лъвовете” първо изостанаха, след това съумяха да обърнат резултата в своя полза и съвсем малко не им достигна, за да се поздравят с победа.

Наставникът Илиан Илиев направи четири промени в сравнение със стартовите 11 срещу Унгария. Вместо Антов, Недялков, Чочев и Делев, от първата минута започнаха Живко Атанасов, Иван Турицов, Андриан Краев и Алекс Колев. Останалите, които попаднаха сред титулярите, бяха Наумов, Попов, Алекс Петков, Груев, Кръстев, Минчев и Десподов.

В 16-ата минута домакините поведоха след разбъркване в наказателното поле на България, при което Велкович се оказа най-съобразителен. В 28-ата минута Десподов бе много близо до гол, но напречната греда спря удара му.

След почивката България съумя да обърне изцяло резултата. Първо влезлият като резерва Георги Русев възстанови равенството със страхотен плътен удар в 60-ата минута. Осем по-късно капитанът Десподов направи обрата пълен, завършвайки перфектна контраатака.

В 82-ата минута Сърбия стигна до крайното 2:2. Точен за домакините бе Сърджан Бабич.