12.08.2022 | 0:44
Левски стана за резил, Ники Михайлов грешник (ВИДЕО)
Отборът на Станимир Стоилов отпадна от Хамрун Спартанс след дузпи

Левски отпадна след дузпи от малтийския Хамрун Спартанс в Лигата на конференциите. Гостите поведоха в резултата в 77-ата минута чрез Гуилаумиер. Мачът вървеше към продължения, когато Цунами изравни в последната минута. След изпълнението на центъра обаче гостите отново поведоха за 1:2. И при двата гола Николай Михайлов сгреши фатално.

Двубоят стигна до изпълнение на дузпи. Марин Петков вкара първата за Левски, но Цунами и Кръстев пропуснаха следващите две, а гостите не допуснаха грешка.

Още в 90-ата секунда Левски пропусна, след като Уелтън влезе в наказателното поле, подаде към Роналдо, който обаче се размина с топката.

Малко след пропуска гостите получиха два жълти картона в рамките на секунди – Бйеличич и Корболан бяха предупредени официално.

През първите 20 минути Левски опита повече атаки към вратата на съперника, докато гостите изчакваха на контраатака.

В 28-ата „Левски“ създаде още едно добро положение. Уелтън влезе в наказателното поле и отново потърси пас, но не сполучи. В 35-ата минута Цунами стреля с глава, след пас на Краев, но вратарят изби, а топката срещна горната греда.

В 38-ата минута Адриан Краев стреля от дистанция, но не затрудни стража на гостите.

След още няколко минути игра “сините” направиха добра атака. Билал Бари центриря отдясно, Цунами стреля с глава, но в аут.

През втората част две много добри атаки за Левски, при които обаче не се стигна до завършващ удар.

В 54-ата минута Краев влезе в наказателното поле, стигна почти до аутлинията, центрира, но топката излезе в тъч.

„Левски“ продължи да има повече атаки и да създава по-интересни положения, но така и не успяваше да отправи завършващ удар.

В 75-ата минута гостите направиха добра контраатака. Елвис Машике получи дълга топка зад защитата, но Хосе Кордоба се справи със ситуацията и изби топката.

Гостите стигнаха до гол в 77-ата минута. След центриране отляво топката стигна до волето на Матю Гуилаумиер, който стреля, Михайлов първоначално спаси, но след това футболистът на „Хамрун“ стигна до топката и я вкара за 0:1.

В 89-ата минута „Левски“ центрира от пряк свободен удар и след него се стигна до ъглов удар. След центрирането на Филип Кръстев топката излезе от наказателното поле и се стигна до далечен шут на Патрик-Габриел Галчев и топката излезе в нов ъглов ъгъл.

При неговото изпълнение „Левски“ изравни. Филип Кръстев центрира топката и на втора греда Вандерсон Цунами с глава я вкара в мрежата – 1:1.

“Сините” обаче допуснаха нов гол. Додо овлавя и я върна към Раян Камензули, който с удар прати топката под гредата за 1:2 и мачът влезе в продължения.

В 103-ата минута Уелтън влезе в наказателното поле и падна в наказателното поле, но реферът прецени, че има симулация и му показа жълт картон.

В 109-ата минута Филип Кръстев изпълни пряк свободен удар, а вратарят изби в корнер, след който обаче не се случи нищо сериозно.

Минута по-късно „Хамрун“ пропусна. След центриране отляво топката стигна до Додо, който обаче не успя да уцели добре топката и тя излезе в аут.

В заключителните минути „Левски“ наложи натиск, но до гол не се стигна. Така дойде ред на изпълнение на дузпи.

Филип Кръстев стреля лошо и вратарят СПАСИ – 1:3

Матео Феделе стреля и Николай Михайлов СПАСИ, съдията обаче даде знак дузпата да бъде изпълнена отново, а след това Хеделе отбеляза – 1:4

ЛЕВСКИ: 13. Николай Михайлов, 2. Жереми Петрис (88 – 22. Патрик-Габриел Галчев), 23. Ноа Сонко Сундберг, 5. Келиан ван дер Каап, 33. Хосе Кордоба, 6. Цунами, 8. Андриан Краев, 30. Филип Кръстев, 18. Роналдо (89 – 14. Илиян Стефанов), 19. Билал Бари, 17. Велтон (115 – 88. Марин Петков)