25.06.2020 | 14:14
Финалът за Купата: ЦСКА – Локомотив (Пловдив)
"Червените" елиминираха Ботев с 2:0

ЦСКА победи Ботев (Пд) с 2:0 във втория мач от полуфиналите за Купата на България, игран на ст. “Българска армия”. По този начин червените се класираха за финала, който ще се играе на 1 юли от 19:15 часа, а съперникът в борбата за трофея е Локомотив (Пд), който елиминира Левски.

През първото полувреме ЦСКА бе по-добрият отбор и диктуваше събитията на терена. Първият гол в мача падна в 19-та минута, когато Бандаловски си отбеляза автогол след остро центриране на Иван Турицов, предназначено за Али Соу. До края на първата част изгодни положения пропуснаха Греъм Кери, Евандро и Соу.

Второто полувреме започна отлично за армейците, които продължиха тенденцията на доминация от преди почивката и в 54-та минута централният нападател Али Соу удвои резултата с красиво попадение, дошло след отлично двойно разиграване с Тиаго Родригес. През останалата част от мача ЦСКА владееше инициативата и напълно заслужено се класира за финала на турнира, побеждавайки Ботев (Пловдив) с общ резултат от двата мача 2:0. Финалният сблъсък е след седмица, а опонент в битката за трофея е настоящият носител на Купата Локомотив (Пловдив).

В следващия мач за първенството ЦСКА гостува на Славия. Двубоят е насрочен за събота (27 юни) от 21:00 часа.

ЦСКА – БОТЕВ (ПЛОВДИВ) 2:0
1:0 Иван Бандаловски 19-автогол
2:0 Али Соу 54

ЦСКА: 13. Бусато, 19. Турицов, 26. Антов, 11. Занев, 18. Мазику, 6. Пинто, 15. Малинов, 8. Кери (87-Енрике), 20. Тиаго (56-Белтраме), 10. Евандро (72-Жеферсон), 22. Соу (87-Ахмедов)

БОТЕВ: 1. Георгиев, 24. Марин, 25. Работов, 11. Бандаловски, 28. Филипов, 2. Перейра, 17. Балтанов (83-Терзиев), 8. Неделев, 20. Бурбано (Шопов), 7. Тонев (72-Барбоса), 10. Вутов