19.05.2021 | 17:25
Историческо постижение за олимпийското ни карате
Александра Стублева финалистка на Европейското първенство в Хърватия

Александра Стублева записа историческо постижение на Европейското първенство по олимпийско карате в Пореч (Хърватия). Тя се класира за финала в категория над 68 кг, след като постигна четири поредни победи. Това е първи голям финал в историята на българското олимпийско карате при мъжете и при жените.

По пътя си до финала Стублева победи последователно Доминика Татарова (Словакия) с 5:2, Доротя Пап (Унгария) с 1:0 и актуалната световна шампионка Елени Чацилиаду (Гърция) с 3:1. На полуфиналите българката надделя с 4:0 над Фортеса Орана от Косово.

В спора за титлата Стублева ще срещне представителката на Турция Мелтем Акиол Ходжаоглу. Финалът в категория над 68 кг при жените е в събота.

По-късно днес своето участие започват Стефан Петков (до 75 кг) и Симеон Стойчев (до 84 кг). Ивет Горанова ще стартира утре в Пореч.