29.11.2023 | 10:52
Сакраменто с феноменален обрат, Везенков с блестящ мач (ВИДЕО)
Кингс успяха да наваксат пасив от 24 точки, за да стигнат до победата

Александър Везенков и Сакраменто Кингс стигнаха до впечатляващ обрат над Голдън Стейт Уориърс със 124:123 (29:37, 26:35, 40:32, 29:19) след победен кош на Малик Монк седем секунди преди края.

Така Кингс завършват група “C” без загуба и са четвъртфиналист в новия In-Season турнир на НБА.

Кингс успяха да наваксат пасив от 24 точки, за да стигнат до победата.

Александър Везенков игра 15 минути в срещата, като помогна с 8 точки, 3 борби, 2 чадъра и 1 асистенция при 3/8 стрелба от игра, включително 2/6 от тройката.

Първата му поява в двубоя дойде едва в края на третата четвърт, когато тимът му губеше с 16 точки при 80:96, но успя да се отличи с пет бързи точки за 101:107. Везенков демонстрира и отлична защита в срещата, а негови ключови намеси срещу звездите на гостите направиха впечатление.

Де’Аарън Фокс бе най-резултатен за Сакраменто с 29 точки, 10 борби и 7 асистенции. Кевин Хъртър завърши с 21 точки, 9 овладени топки и 5 завършващи подавания, Малик Монк също наниза 21.

Стеф Къри и Андрю Уигинс бяха най-резултатни за Голдън Стейт с по 29 точки и 10 борби. Клей Томпсън добави 20 точки.

Следващият мач на Сакраменто Кингс е утре сутринта от 5:00 часа българско време, когато „кралете“ приемат Лос Анджелис Клипърс.