20.06.2020 | 20:46
ЦСКА и Левски спретнаха голямо зрелище
Вкараха си 6 гола пред 12 хиляди зрители

ЦСКА и Левски завършиха наравно 3:3 в много интригуващ мач от XXVII кръг на efbet Лига, игран пред около 12 хиляди зрители на Националния стадион “Васил Левски”.

През първото полувреме ЦСКА тотално надигра своя съперник. Още в 14-та минута Енкрике Рафаел излезе сам срещу вратаря и успя да го прехвърли, но топката мина встрани от вратата. Две минути по-късно Али Соу откри резултата след като засече центриране с глава на Греъм Кери. В 21-та минута ирландецът нацели гредата, като същото стори и Пламен Гълъбов десет минути по-късно. В 35-та минута при една от първите атаки на сините се получи неразбирателство между Занев и Бусато, след което Бусато изпревари противниковия играч и изби топката в крака на нападателя, но главният арбитър посочи бялата точка. Страничният рефер не сметна за необходимо да се намеси в тази ситуация и резултатът бе изравнен след 11-метрото изпълнение на Горанов. Дълбоко в добавеното време съдията отсъди спорен фаул и в последвалото центриране гостите обърнаха резултата и се оттеглиха на почивка с гол аванс.

През втората част, още в 45-та минута Кристиян Малинов пропусна да изравни резултата, като изстрелът му мина покрай вратата. В 57-та минута Малинов бе задържан в наказателното поле на противника и съдията правилно отсъди дузпа, която бе реализирана хладнокръвно от Греъм Кери. При ново неразбирателство в защитата на ЦСКА Симеон Славчев успя да направи резултата 3:2 за гостите, разписвайки се с глава. В 88-та минута Рубен Пинто нахлу отдясно в наказателното поле и центрира за Али Соу, който реализира с глава втория си гол в мача и направи резултата 3:3. В добавеното време на мача Ахмед Ахмедов пропусна да се разпише и по този начин мачът завърши наравно.

ЦСКА – ЛЕВСКИ 3:3
1:0 Али Соу (16)
1:1 Иван Горанов (35-дузпа)
1:2 Хали Тиам (45+3)
2:2 Жиещп Кери (58-дузпа)
2:3 Симеон Славчев (62)
3:3 Али Соу (88)

ЦСКА: Густаво Бусато; Иван Турицов, Пламен Гълъбов, Петър Занев, Брадли Мазику, Валентин Антов (67-Рубен Пинто), Кристиян Малинов, Греъм Кери (78-Ахмед Ахмедов), Енрике Рафаел (46-Тиаго Родригес), Евандро (73-Едвин Джеси), Али Соу

ЛЕВСКИ: Георги Георгиев, Ивайло Найденов, Янис Каргас, Холмар Ейолфсон, Иван Горанов, Кали Тиам, Филипе Нашименто (23-Симеон Славчев), Паулиньо (87-Здравко Димитров), Дени Алар (58-Мартин Райнов), Станислав Иванов (87-Станислав Костов); Найджъл Робърта (58-Мартин Петков)