14.06.2020 | 22:42
Левски с първа победа за 2020 година
"Сините" отвяха Арда след раздялата с Хубчев

„Левски“ победи „Арда“ с 3:1 при визитата си в Пловдив. Дни преди мача начело на “сините” отново застана временният треньор Георги Тодоров, който наследи Петър Хубчев, като промяната даде положителен резултат.

„Сините“ владееха инициативата през целия мач, а през първата част бе отменен гол на Станислав Костов.

В 18-ата минута Паулиньо подаде отляво към нападателя, който прати топката в мрежата на Николай Банков, но попадението не бе зачетено заради игра с ръка.

В 34-ата минута Банков се намеси добре след изстрел на Паулиньо. Три минути по-късно бразилецът все пак успя да се разпише. След добро двойно подаване между него и Станислав Костов седмицата на “сините” стреля от границата на наказателното поле, топката рикошира и влетя в мрежата на Банков.

Само три минути, след като „Левски“ Радослав Василев изравни.

В 51-ата минута Николай Банков не се затрудни да спаси изстрел на Станислав Костов. В 60-ата минута Филипе Нашименто падна в наказателното поле след съприкосновение с Матеус Леони, но Петър Костадинов бе категоричен, че няма нарушение срещу португалеца.

В 65-ата минута влезлият като резерва пет минути по-рано – Стайн Спиерингс, изведе „Левски“ напред в резултата. Станислав Иванов центрира отдясно в наказателното поле, където холандецът се справи с Милен Стоев и вкара топката във вратата на Банков за втори път в двубоя.

До края двата тима се хвърлиха в здрава битка. В първата минута на добавеното време Мартин Райнов опита изстрел от дистанция, който обаче бе доста неточен. В последните секунди на срещата Николай Банков излезе напред, за да спаси изстрел на Станислав Иванов, но топката попадна в Мартин Петков, който оформи крайното 3:1.

За Левски това е първа победа в шампионатен мач през 2020 година. Последният успех бе с 2:0 над Витоша (Бистрица) на 8 декември м. г.

Отборът също така за пръв път вкара три гола в един мач от над седем месеца (от победата с 3:0 над Етър на 6 ноември м. г.).

Арда – ЛЕВСКИ 1:3

0:1 Паулиньо (37)

1:1 Василев (42)

1:2 Спиерингс (64)

1:3 Петков (92)

ЛЕВСКИ: 27. Георги Георгиев, 5. Холмар Ейолфсон – к, 6. Ивайло Найденов, 7. Паулиньо, 9. Дени Алар (81′ 11. Здравко Димитров), 14. Филипе Нашименто (75′ 79. Мартин Петков), 19. Янис Каргас, 23. Хали Тиам, 29. Станислав Костов (60′ 40.Стайн Спиерингс), 31. Костадин Илиев (81′ 70. Мартин Райнов), 99. Станислав Иванов